Alanya’da nereden alışveriş yapılır? Popüler rotalar… Alanya sosyete pazarı bayram telaşı…

Alanya’da nereden alışveriş yapılır? Popüler rotalar… Alanya sosyete pazarı bayram telaşı…
Alanya'da yaşayanlar bayram öncesinde meydanları doldurdu. Alanya'nın hemen her bölgesinde bayram alışverişi nedeniyle yoğunluk vardı. Alanya'da nereler meşhur, nerelerde alışveriş yapılabilir? Hediyelik eşya almak isteyen nereleri ziyaret etmeli? İşte merak edilenler

Türkiye'de en çok sevilen gezip görülmeye değer meşhur illeri listesinde yer alan Alanya'nın en güzel semti Tosmur seçildi. Bayramda keşif gezi düzenlemek isteyenler için ideal bir rota sunuyor. Alanya'nın tüm bölgeleri görülmeye değer ancak Akdeniz'in keyfini durgun ve çarşaf gibi denizinde keyfini çıkarmak isteyenler Alanya'nın Tosmur bölgesinde yeniden hayat buluyor.

Bayram tatilini Antalya’nın maviliklerini izleyerek geçirmek isteyenler için; Alanya'da en iyi denize girilebilecek plajı Kleopatra Plajıdır. Özellikle kumsalıyla dikkat çekiyor.

Alanya Bayram Ziyareti için Uygun mu?

Alanya'da bayram öncesi alışveriş yapmak isteyenler yerel esnaf ve avm'leri dolduruyor. Alanya'da ziyaret edilebilir popüler iki büyük alışveriş merkezi bulunuyor. İlki Alanyum diğeri Megamall. Daha çok Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında ziyaret etmeye uygun olan Alanya dışarıdan gelen bir turist için ortalama iki haftada tamamen keşfedilebilir bir yer haline geliyor.

Peki Alanya'da nerelerde alışveriş yapılabiliyor?

Alanya'nın en işlek bölgesi Cuma Pazarı'nın kurulduğu pazar bölgesi, İskele bölgesi ve şehri baştan başa saran Atatürk Caddesi… Alanya Bit pazarı ve Sokak pazarları ile oldukça meşhur bir ilimiz.

En iyi 10 Alışveriş Merkezi araştırmasında ilk 5 sırada

  • Alara Grand Bazaar

  • Konaklı Time Center

  • Cuma pazarı

  • Doğa Market

  • Bedesten Baaazar

Bayramda gezilebilecek Alanya'nın en meşhur yerleri:

  • Kızıl Kule

  • Alanya Kalesi

  • Kleopatra Plajı

İlk 3 sırada yer alıyor. Alanya'da bayram için hediyelik eşya arayanlar magnet, cüzdan, kupa, anahtarlık gibi farklı ürünleri bulabilir. Özellikle yazın simgesi turunç reçeli, ipek dokuma ürünler, otantik takılar ve doğal malzemeden üretilmiş sabunlar hediye edilebilir ürünler arasında gösteriliyor.

Alanya'nın en meşhur bölgesi balık restoranları ile ünlü sebze yemekleri ile de dikkat çeken lokantalarının bulunduğu Damlataş Mağarası ve Dim Çayı bölgeleridir.