Alanya Zabıtasından vatandaşlara güven veriyor

Alanya Zabıtasından vatandaşlara güven veriyor
Turizm sezonu ve bayramın bir araya gelmesi esnafın kazanç sağlaması anlamına gelmektedir. Ancak söz konusu kazancı vatandaşın sağlığını hiçe sayarak kazanmak isteyenlere Alanya zabıtası dur diyor.

Alanya'da bayramın yaklaşması ile birlikte ilçemize yoğun turist akını gelmeye başladı. Sırf daha az maliyetle daha çok para kazanmak amacıyla vatandaşların sağlığın hiçe sayarak hijyen koşullarını dikkate almadan üretim yapan tesislere Alanya zabıtası bir bir kapatma cezaları vermektedir. Bunun yanında ilçemizde en büyük sorunlardan biri olan parklarda ve çimenlerde geceleyen tekinsiz kişilerin varlığı da vatandaşları özellikle akşamları çok tedirgin etmektedir.

Bu sebepten dolayı belediye zabıtaları parklarda geceleyen kişilere ceza kesmekte ve durumu emniyet birimlerine haber vermektedir. Belediye ve Kaymakamlığın ortak çalışması neticesinde zabıta ekipleri emniyet güçleri ile birlikte hareket ederek birçok sorunu kolayca çözebilmektedir. Ayrıca trafik zabıtanın da ilçemize gelen otobüslerin denetlemesinde rolü büyüktür. Kurallara uymadan yolcu taşıyan turizm şirketlerine zabıta ekiplerince ağır cezalar verilmektedir.

Alanya Gazetesi / ÖZEL HABER