Alanya kuyumcularında altın mesaisi! Gram altın, dolar / TL kuru ne kadar oldu?

Alanya kuyumcularında altın mesaisi! Gram altın, dolar / TL kuru ne kadar oldu?
Finans uzmanları Temmuz ayına işaret ederek yatırımcıyı uyarıyor. Altın, dolar gibi değerli maden ve emtialara yatırım yapanları önümüzdeki günlerde neler bekliyor? İşte son durum

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş Temmuz ayına dair önemli veriler paylaştı. Uluslararası piyasalarda güçlenen, 32.80 TL'den işlem gören ve geniş bant aralığında dalgalanma belirtisi gösteren dolar kuru oldukça güçlü. Ancak önümüzdeki hafta itibariyle dolar kurunda bir gerileme bekleniyor.

“Pazartesiden itibaren hızlı yükselişler bir miktar yavaşlayabilir. Dolar TL'de 32.60 TL'yi görebiliriz” ifadesini kullanan İslam Memiş yatırımcıyı uyardı. Peki bu bu piyasalarda gram altına bozdurmak ne kadar doğru? Bu yaz düğün yapacaklar için İslam Memiş ne söylüyor?

Ons altında şu anda bir gerileme söz konusu… yeniden yukarı ataklar bekleniyor. 2.280 ve 2.380 rakamları takip ediliyor. Temmuz ayının ikinci haftası oldukça hareketli geçecek. İslam Memiş o hafta için “yeni rallilere hazırlıklı olun” ifadesini kullanıyor.

30 Haziran Piyasalarda Son Durum! Gram Altın, Ons, Dolar Kuru

Gram altının yeniden atak yaptığı ve trendin hızlandığı bir dönemde Temmuz ayının ikinci haftası büyük yükselişler gözüküyor. 30 Haziran Pazar günü güncel piyasalar gram altın 2.449 TL'den işlem görüyor.

Aynı saatlerde ons altın 2.326 dolardan alıcısını buluyor. Hafta sonu tüm kurlarda bir sakinlik hakim. Dolar kuru 32,62 TL'den işlem görürken aynı saatlerde Euro kuru 34,98 TL'den alıcısını buluyor.