Alanya kavruluyor! Termometre 36 derece! Sıcaklar o gün düşecek!

Alanya kavruluyor! Termometre 36 derece! Sıcaklar o gün düşecek!
Alanya halkı kavurucu sıcaklarla boğuşuyor. 14 Haziran Cuma günü termometre 36 derece gösteriyor. Uzmanların halkı uyardığı kavurucu sıcaklıklar ne zaman sona erecek? İşte merak edilenler…

Sıcak hava dalgası tüm yurdu etkisi altına aldı. Nemle birlikte hissedilen sıcaklık Alanya'da 35 dereceyi aştı. Uzmanların özellikle öğle saatlerinde vatandaşları uyardığı sıcak hava dalgası hangi gün azalacak? merak edildi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayanlar kavurucu sıcağın etkisi ve %50'yi aşan nem ile oldukça zor günler geçiriyor. 14 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde anlık hava durumu 34 dereceyi gösteriyor. Bugün gün içi en yüksek sıcaklığın 37 dereceye ulaşacağı Alanya da serin havalar hangi gün başlayacak?

14 Haziran Cuma Alanya Hava Durumu!

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan halkın en çok merak ettiği o soru yanıt buldu. 5 günlük hava tahmini raporunda hafta sonu itibariyle sıcaklıkların bir iki dereceye kadar düşeceği ifade ediliyor. Önümüzdeki hafta Pazartesi günü itibariyle 36 derece olan hava sıcaklığı 30 dereceye kadar düşecek.

Alanya 5 Günlük Hava Tahmin Raporu

Nemin azaldığı ve rüzgar hızının arttığı Antalya Alanya 5 günlük hava tahmin grafiği aşağıdaki tablodan incelenebilir:

  • 15 Haziran Cumartesi az bulutlu 32 derece

  • 16 Haziran Pazar az bulutlu 31 derece

  • 17 Haziran Pazartesi az bulutlu 30 derece

  • 18 Haziran Salı az bulutlu 31 derece

  • 19 Haziran Çarşamba az bulutlu 32 derece