Alanya belediyesi o işletmelere ceza yağdırdı

Alanya belediyesi o işletmelere ceza yağdırdı
Alanya'da faaliyet gösteren gıda işletmelerinin yaz dönemi geldiğinde artan üretimin yanında hijyen kurallarına dikkat etmedikleri yönünde büyük şikayetler gelmekteydi. Zabıta ekipleri ise şikayetlerin peşine düştü.

Zabıta ekipleri Alanya'da faaliyet gösteren gıda işletmelerini çok sıkı bir denetimden geçirdi. Yüksek kar marjının peşine düşüp hijyen kurallarını hiçe sayan işletmelere yüksek cezalar verildi.

Osman Özçelik yaptığı açıklamada “Zabıta ekiplerimiz Alanya’daki bütün pastane, fırın, restoran, bar, otel gibi işletmelerin tamamını listelemek için çalışıyorlar ve bitirmek üzereler. Biz, iki üç tane ekip kuracağız. Bu ekiplere bir rota oluşturacağız. Alanya’daki hijyen açısından denetlenmesi gereken her işletme ayda en az bir defa ziyaret edilecek ve kendi durumlarını kendilerine söyleyeceğiz, hijyen kurallarına uymasını talep edeceğiz. Bu kadar ricalarımıza rağmen bugün de önümüze hijyenle ilgili hiç hoşumuza gitmeyen görüntü ve tespitler geldi. İnanın ki hep beraber yılbaşına kadar bitirip, hepimizin yediğimiz içtiğimiz malzemenin temiz yerlerde yapıldığını ve hazırlandığını göreceksiniz. Bu konuda kesin kararlı ve inançlıyız.” dedi.

Alanya Gazetesi / ÖZEL HABER