Alanya Antalya Kara Yolu Ne Zaman Bitecek?

Alanya Antalya Kara Yolu Ne  Zaman Bitecek?
Bilenler bilir ülkemizin Yolları köprüleri son dönemde yapılan yeni yatırımlarla çağ atladı desek yeridir. Bu çağı Alanya ve Antalya yeni yapılacak olan yolla atlayacak.

Almanya'dan uçağa bindiniz Antalya havaalanına geldiniz. Buradan Alanya'ya gideceksiniz. Yaklaşık üç buçuk saatlik çileli bir yolculuğun ardından neden olmasın? Yıllardır devam eden Antalya-Alanya arasındaki yol sorunu son zamanlarda ilçemize gelen turist sayısındaki Muazzam Artiş sebebiyle artık çekilmez bir hal aldı. Ambulans gibi sağlık açısından çok önemli kara taşıtları da Alanya Antalya arasında acil durumda bulunan hastaların sevkinin yapılması konusunda büyük zorluklar çekmektedir. Bu sene Alanya Antalya yolunda özellikle Bayram döneminde yaşanan trafik ise akıllara zarar boyuttaydı. Tatile ve dinlenmeye diye gelen vatandaşlar ve turistler geldiklerine geleceklerine pişman oldular.

Devam eden Antalya Alanya karayolu inşaatı ise bu alandaki tüm dertlerimizin dermanı olacaktır. Ülkemizin dört bir tarafına inşa edilen otoyollarımız ve köprülerimiz Cumhuriyetimizin nadide eserleridir. Aynı eseri Alanya ve Antalya karayolunda gördüğümüz gün bizler de çok mutlu olacağız. Durumun yetkililer tarafından farkında olunması ve konuyla ilgili olarak yol inşaatı ihalesinin yapılması ve inşaatın nasipse Önümüzdeki yıl bitecek durumda olması ise çok sevindirici bir gelişmedir.

Alanya Gazetesi / ÖZEL HABER