Sadece 3 malzemeyle fırınınızdaki yağlara veda edeceksiniz! Bu yöntemle işiniz kolaylaşacak

Sadece 3 malzemeyle fırınınızdaki yağlara veda edeceksiniz! Bu yöntemle işiniz kolaylaşacak
Fırın yemekleri en leziz, en doyurucu ve en mükemmel tatlar olarak ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Fırında yapılan yemekler favoriler listesinde en önde olurken yemek yapım aşaması ve daha sonrasındaki temizlik aşaması biraz düşündürüyor.

Fırında yemeğinizi yaptınız servis ettiniz ve afiyetle yediniz işte bundan sonrası biraz can sıkıcı olabiliyor. Özelikle de bol yağlı bir yemek ise temizlik aşaması biraz meşakkatli olabiliyor. En sevdiğiniz yemeği, tatlıyı fırına atıp şipşak yapmak istiyorsunuz ama temizlik aşaması size yorucu mu geliyor bu yöntem işinizi oldukça kolaylaştıracak. Sadece 3 malzeme ile fırınınızı uğraştırmadan pırıl pırıl yapacak yöntem ile artık fırında yaptığınız yemekler size daha kolay ve keyifli gelecek. İşte fırınınızı dakikalar içinde yeni alınmış gibi yapacak o şahane yöntem…

FIRIN TEMİZLİĞİ HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Günlük yaşamda en sık tercih edilen yemek çeşitlerinden biri olan fırın yemekleri lezzetli haliyle damaklarda farklı bir tat bırakıyor. Özellikle fırında tavuk, fırında balık, et yemekleri gibi çeşitli yemek tarifleri ile akşam yemeği sofraları şenlenirken tatlı için de sıkça kullanılan fırının temizlik aşaması ise epey zorlayıcı olabiliyor. Zamanla fırın içinde biriken kir ve yağdan dolayı fırınınız eskisi gibi çalışmayabilir. Fırınınızı her ne kadar temiz tutmaya ve düzenli olarak temizlemeye özen gösterseniz de içerdeki kir oluşumu önlenemeyebilir. Bunun için hem çok pratik hem de sadece 3 malzemeli bir yöntem ile fırınınızı kolayca temizleyebilir, yağ ve kirden dakikalar içinde arındırabilirsiniz.

KARBONAT LİMON VE SU İLE KOLAY TEMİZLİK

Fırının en çok kirlendiği ve yağ tuttuğu alan içidir. Her ne kadar detaylı ve düzenli temizlense de kirler fırının içinde kalır. Bu kirlerden kurtulmak için en doğal ve en hızlı çözüm ise karbonatlı limonlu su.

Malzemeler:

- Karbonat

- Limon suyu

- Su

sadece-3-malzeme-ile-firininizdaki-yaglara-veda-edeceksiniz-bu-yontemle-isiniz-kolaylasacak.jpg

Temizleme aşaması:

İlk olarak bir kabın içine veya bir şişeye 1 paket karbonat ile 1 limon suyu ve suyu dökerek karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı fırının içine püskürtün veya bir bez yardımı ile temas ettirin. Fırınınızın iç yüzeyine güzel bir şekilde dağıttığınız karbonatlı limonlu suyu yaklaşık 30 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi dolunca nemli bir bez ile fırınınızın tabanını ve yan yüzeylerini güzelce silin. Bu pratik ve işinizi hafifletecek yöntemi her pişirme sonrasında uygulayabilirsiniz.