Yoğun olarak uçakla seyahat edenlere küçük bir hatırlatma yapacağım öncelikle yapmamız gereken  basit karşılaştırmalar ve biraz sabır gerekli  ulaşımda bir çok Alternatif var özellikle havayolunu tercih edenler için yapacağımız öncelikle hem havayollarının kendi sitelerine girip karşılaştırma yapmak hem de diger  Aerobilet, Skyscanner gibi arama motorlarındaki fiyatları kontrol edin Arama motorlarından da bazen özel indirimler alınabiliyor. Havayollarının kendi fiyatlarının altında bile fiyat bulunabiliyor. Ekonomi fiyatına business class bile bulma imkanı var yeterki biraz zaman ayırıp sabırlı olun mümkünse akşam yada gece arama yapın . tabiki birde erken davranmayı da unutmayın uçuş yaklaştıkça havayolları fiyatlarını arttırabiliyor .uçak biletleri mevsimlere görede değişiyor fiyatlar düşebiliyor. Özellikle de yaz ayları için muhakkak erken rezervasyon yapmakta fayda var.
Yaz ayları dışında bilet alırken gidilecek ülkelerin kendi bayramlarını da bilmekte fayda var. Her ülkenin havayolları tarifelerini kendi yerel müşterilerine göre ayarlıyor. Ayrıca her havayolu dönem dönem belirli destinasyonlara kampanya yapıyor. Çok gidilen ülkelerin lokal havayollarının sitelerini de göz önünde bulundurmakta fayda var. Uçak bileti fiyatları gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi Yılbaşı, Noel, Kurban ve Şeker Bayramı gibi dönemlerde tatile çıkmayı tercih ediyor. Yine ülkemizde okulların tatil olduğu, en çok izinlerin kullanıldığı Haziran-Ağustos arasındaki dönemde yüksek talepten dolayı uçaklar dolu oluyor. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmayalım. Seyahat için esnekliğiniz varsa tatil dönemlerinin dışındaki tarihler için seyahat tinizi ona gore planlayın.

Eğer uçuş tarihleriniz bu dönemlerin başlangıç ve bitiş dönemlerine mecburen denk geliyorsa, büyük ihtimalle daha pahalı bir yolculuk yapacagınız anlamına geliyor. Bu tarihlerde seyahate çıkmanız kesinse sık sık kampanyaları ve uçak bileti fiyatlarını gözden geçirin. Ucuza uçmak için erkenden bilet almanız şart.

Tatil zamanınız yaklaşıp da hala bilet almadıysanız sonra bilet fiyatları neden bu kadar yüksek demeyin. Bu dönemlerde nispeten en ucuz bileti ancak sabah oldukça erken veya gece geç saatlerdeki uçuşlarda bulabilirsiniz. Eğer havalimanından otelinize veya evinize ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri tercih edin.
Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

1.Seyahat tarihlerinizi esnek tutun.
2.Biletinizi fiyatların en uygun olduğu zamanlarda alın.
3.Uçak bileti arama motorlarını kullanın.
4.Biletinizi erken alın.
5.Biletinizi geç alın.
6.Alternatif havalimanlarına bakın.
7.Alternatif rotalar deneyin.
8.Havayollarının mail listelerine kaydolun.                                                                                                                                                                                                                                                       9. Aracı seyahat Acentalarına bakın                                                                                                                                                                                                            10 Aktarmalı ve direk uçuşları Arsaındaki farkı kontrol edin                                                                                                                                                                                     

www.instagram.com/aydogdu_fevzi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi