banner179
Öne Çıkanlar gazipaşa alanya medya reklam antalya haber son dakika alanya

Bu haber kez okundu.

Mehmet Şahin Talepleri Bakanlara İletti

Toplantının sektör açısından önemine değinen Başkan Şahin, “Yerel yönetimlerden sonra hükümetimize de taleplerimizi ilettik. Bakanlarımız sektörün sorunlarını dinleyip, çözüm önerilerini aldı. Kendilerine verdikleri ve verecekleri desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi. 

Antalya Concorde Hotel’de düzenlenen toplantıda, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya milletvekilleri, Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir ve çok sayıda bürokrat ve turizmci de hazır bulundu.
Toplantıda Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile görüşen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, kötü giden sezonda esnafın yüzünü güldürecek acil talepleri Bakan Avcı’ya iletti.

“BAKANLARIMIZA TALEPLERİMİZİ İLETTİK”

Toplantıyı değerlendiren Başkan Şahin, “Bilindiği gibi esnafımızın sorunlarına çözüm üretebilmek için önce Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’le sonra da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’le görüştük. Esnafımıza kolaylık istedik. Onlarda sağolsun yardımcı olacaklarını söylediler. Bugünde Antalya’da gerçekleşen dar çerçeveli toplantıya katıldık. Esnafımızın taleplerini bakanlarımıza ilettik” dedi.

“KAMU ÇALIŞANLARINA FAİZSİZ KREDİ VERİLSİN”

Bakan Avcı’ya sunduğu talepler konusunda da açıklamalar yapan Başkan Şahin, “Kamu çalışanlarına faizsiz kredi verilmesini istedik. Memur, tatile gelmek istiyor ama parası yetişmiyor. Bu memurlara faizsiz kredi sağlanırsa onlar da rahatça tatile çıkabilir” dedi. 
Başkan Şahin ayrıca uçaklara verilen yakıt desteğinin tüm yıla yayılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 400 bin ve üzeri yolcu getiren seyahat acentelerine uygulanan desteklerin tüm A gurubu acenteleri kapsaması, SGK Prim ödeme kolaylığının sadece kriz anında değil kış dönemlerinde de uygulanması ve THY’nin Avrupa’dan Antalya’ya ve Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na direkt uçuş yapması konu başlıklarında Avcı’dan talepte bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner169

banner195

banner167

Alanya Gazetesi Alexa