Antalya otellerinde doluluk tavan yaptı! Lüks otellerde ev parasına tatil...

Antalya otellerinde doluluk tavan yaptı! Lüks otellerde ev parasına tatil...
Antalya yaz sezonunun başlaması ile beraber ziyaretçi akınına uğramaya başladı. Hem yerli hem de yabancı olarak binlerce misafire ev sahipliği yapan Antalya’da otel fiyatları dudak uçuklatıyor. Lüks bir otelde iki kişilik konaklama fiyatı neredeyse bir daire fiyatına denk geliyor!

Turizm cenneti Antalya’da otel doluluk oranları ile beraber konaklama fiyatları da tavan yaptı. Bayram tatili ile beraber yaz sezonunun başlangıcının denk gelmesi tatil beldelerini dolup taşırırken 450 bin TL’lik konaklama fiyatları vatandaşın tepkisine sebep oldu.

Otel dolulukları tavan

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu otel doluluk oranlarının bu sene erken rezervasyonlarla aylar öncesinde patlama yaşadığını belirterek;

“Geçen sene bu kadar çok erken rezervasyon gelmemişti. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar bütün otellerimiz eşit dolulukta bulunuyor. Alanya’da biraz daha fazla doluluk var, orası da yatak kapasitesi çok daha fazla olduğu için. Geçen yıl yaşanan doluluğa göre bu yıl yüzde 12’lik bir artışımız var. Avrupalı çok sayıda misafirimiz geldi” dedi.

Bununla beraber 3 yıldızlı otellerde 5 günlük konaklama ücretlerinin kişi başı 25 bin TL’den başladığını belirten Saatçioğlu lüks otel fiyatlarının değiştiğini dile getirdi.

Antalya’da lüks bir otelde konaklamak isteyen iki kişinin 6 gece için ödediği miktar 12 bin 960 Euro olması vatandaşlar tarafından oldukça dikkat çekti. Yaklaşık 450 bin TL’ye denk gelen bu meblağ sosyal medyada ev fiyatına tatil olarak gündeme getiriliyor.