Öne Çıkanlar zirai don Gazipaşada Kavşaklar Kapandı Konu Kapanmadı Elikesik yoluna bakım Finlandiya Alanyayı İzledi

Bu haber kez okundu.

ALMAN MEDYASININ TURİZİM KIŞKIRTMASI DEVAM EDİYOR

Alman medyasından turizm kışkırtması
Türkiye ile Almanya arasında yüksek gerilim sürerken Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Merkel hükümetinin Türkiye’ye yönelik olarak benimsediği sert tutumuna destek verdi.
DW İngilizce’ye göre, kamu tv kanalı ZDF ile bir mülakat yapan Steinmeier, Türkiye’de “birçok kişinin baskı altında olduğunu” savunarak “Bunu tolere edemeyiz. Durması için anlamlı bir mesaj göndermek aynı zamanda vatanımız için bir öz saygı meselesidir” sözlerini kullandı.
Cumhurbaşkanı olmadan önce Dışişleri Bakanı olarak görev yaptığı dönemde Ankara ile yakın ilişkilerle dikkat çeken Steinmeier, Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Almanya’daki Türklere hitaben yazdığı mektubunu olumlu karşıladığını ortaya koydu.
Steimeier “Ülkede yaşayan Türk kökenli 3 milyon kişinin (iki ülke) hükümetlerin birbirine karşı aldıkları gittikçe daha hasmane tutum nedeniyle şaşırmalarını anlayabildiğini” de söyledi.
Bu arada Alman medyasında Türkiye aleyhinde olumsuz haberlerin arkası kesilmek bilmiyor.
Bugün piyasaya çıkan ‘Welt am Sonntag’ ve ‘Bild’ gazetelerin manşetlerinde yine Türkiye vardı. Alman Bild gazetesi manşetinde her iki Alman’dan birinin artık Türkiye’de tatil yapmayacağını yazdı. Bild gazetesi Alman halkın yüzde 76’sın Alman hükümetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı tutumunu sertleştirmesinden yana olduğunu yazdı.
Haberde tatil ülkesi olan Türkiye’nin artık bir çekiciliği kalmadığı, yapılan kamu anket sonucuna göre Alman halkın yüzde 49’u Türkiye’de tatil yapılamayacağı görüşünde olduğu belirtildi !  Fevzi Aydoğdu

Anahtar Kelimeler:
Fevzi Aydoğdu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74