whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika (2) Futbol Spor

Bu haber kez okundu.

YouTube Web Player'a Siyah Çubuk Güncellemesi Geldi

YouTube, web tarayıcılarda kullanılan oynatıcı için bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte İzleyicilerin en iyi görüntüleme deneyimini sağlamak için video boyutları otomatik olarak ayarlanıyor. Android ve iOS'tan sonra, bu güncelleme masaüstüne de geliyor. YouTube, bu yılın Mart ayında mobil uygulamada bunu yapmaya başladı ve bu işlevler artık masaüstüne geliyor. Temel olarak, her videonun etrafındaki eski kalıcı 16:9 çerçeveyi kaldırıyor ve farklı pencere boyutlarına daha büyük ve daha iyi bir şekilde görünmelerini sağlıyor.

YouTube'un Başına Dert Olan Zaman Çubuğu Problemi İçin Güncelleme Yayınlandı

YouTube, dikey ve kare büyüklükteki videolar gibi geniş ekranlı olmayan videoların yanında siyah çubuklar gösteriyordu. Ancak, yeni güncelleme ihtiyaç duyulan siyah çubuklardan uzaklaşıyor. Bu değişiklik, masaüstü ve mobil cihazlardaki video izleme deneyimini artırabilir. Temel olarak bu, her videonun etrafındaki 16: 9 çerçeveyi kaldırması, böylece daha büyük görünmesine ve farklı pencere boyutlarına göre ayarlanmasına olanak verir.

Her videonun etrafındaki siyah çerçevelerin kaldırılması özellikle dikey videolarda daha çok dikkat çekiyor. Çünkü genellikle dikey videoların kenarlarında çıkan siyah çubuklar çok rahatsız ediciydi. Bu özelliği kullanıcıların nasıl yorumlayacağı yakında ortaya çıkacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74