Öne Çıkanlar Türkiye Kalp Alanyaspor Bugün Son Antrenmanını Yaptı Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır Arif Razgatlıoğlu

Bu haber kez okundu.

Türk Telekom İştirak Argela’nın Geliştirdiği 5G Yazılım İçin Dünya Devleri Sıraya Girdi

5G ve yeni teknolojilerin gelişimine katkı sağlamayı ve bunların standartlarını belirlemeyi hedefleyen dünyanın sayılı "açık platform"larından  ABD"deki Open Networking Foundation"un (ONF) yönetimine giren ilk Türk şirketi olan  Türk Telekom"un iştiraki  Argela"nın 5G şebekesine yönelik geliştirdiği yazılım için dünya devleri sıraya girdi. Geliştirilen yazılım, "dilimleme" teknolojisiyle, uçaklardaki business ya da firstclass bilet gibi iletişimde de isteyene firstclass hizmet vermeyi amaçlıyor.

DÜNYADA BİR İLK

ONF yönetiminde  Türk Telekom"u temsil edecek olan  Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan, geliştirdikleri teknolojinin dünyada bir ilk olduğun belirterek "Test aşamasındaki bu teknolojiyi 3 ayrı şirket satın almak için  İstanbul,  Ankara ve  Madrid"de sistemi deniyor" dedi. Doğan geliştirdikleri teknolojiyi şöyle özetledi: "Argela"nın SDN sistemleri kapsamında geliştirdiği ve RAN slicing olarak tanımlanan sistem sektörde oyunu değiştirici bir etki yaratacak. Sistem özetle şöyle: RAN slicing sistemi ile tek bir baz istasyonundan eğer istenirse kamuya özel bir iletişim dilimi verilebilir. Kamu buradan afet gibi acil durumlar için ya da ülke güvenliği söz konusu olduğunda kilit kurumların birbiri ile iletişimi için kesintisiz ve yüksek kalitede hizmet alabilir. Bu özel hizmeti isterse bir belediye, hatta bir holding, küçük bir şirket bile alabilecek. Biz tek bir şebeke yatırımı ile farklı kalite ve katmanlarda iletişim hizmeti verebilecek. Hatta bir kullanıcı "Benim iletişimim şu kalitede olsun, hiç kesilmesin" diye özel bir talepte bulunursa bireysel tüketiciye bile bu katma değerli hizmet paket olarak sunulabilecek. Tıpkı uçaklardaki business ya da firstclass bilet gibi iletişimde de isteyene firstclass hizmet vereceğiz."

$(window).load(function () { var s = document.createElement("script"), el = document.getElementsByTagName("script")[0]; s.async = 1; s.src = "//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js"; el.parentNode.insertBefore(s, el); });

"İSTANBUL"DAKİ DOKTOR VAN"DA AMELİYATA GİRECEK"

Cengiz Doğan "Argela"nın yazılım tanımlı ağ (SDN) sistemlerinin günlük hayatımızda yaratacağı somut değişiklik şu örnekle açıklanabilir: Kesintisiz, hızlı ve kaliteli iletişim sayesinde  İstanbul"da alanında tek ve en iyi olan bir doktor seyahat imkanı olmadığında  İstanbul"dan  Van"daki bir hastayı robotik teknoloji ve elbette oradaki bir doktor ekibin de yardımıyla ameliyat edebilecek. Bu tarz örnekler bilim-kurgu konsepti altında hep veriliyor. Ama artık "O" gün geldi. Artık gerçek oluyor" dedi.

"28 AYRI PATENT BAŞVURUSU VAR"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi