Öne Çıkanlar alanya Futbol alanya son dakika antalya Sağlık

Bu haber kez okundu.

Tesla, Dünyanın En Büyük Pilini Tamamladı

Güney  Avustralya Eyaleti Başbakanı Jay Weatherill, Başbakanlığın resmi internet sayfasından yayımladığı basın açıklamasında,  Tesla tarafından inşa edilen dünyanın en büyük lityum iyon pilinin tamamladığını bildirdi. Pilin yapımı için kısa sürede çok muazzam bir çalışma ortaya konulduğunu ve bölgeye giderek emeği geçenleri tebrik edeceğini belirten Başbakan Weatherill, "Dünyanın en büyük lityum iyon pili enerji karışımımızın önemli bir parçası olacak. Güney  Avustralya"nın yenilenebilir enerji pil depolama sisteminde lider olacağını gösteren açık mesaj veriyor." ifadelerini kullandı.

DEV BATARYANIN TESTLERİ 1 ARALIK"TA BAŞLAYACAK

Merkezi  ABD"nin  California eyaletinde bulunan  Tesla"nın,  Avustralya"nın Güney  Avustralya eyaletinde Fransız enerji şirketi Neoen ile iş birliğinde yapımını tamamladığı 100 megavat kapasiteli pilin 1  Aralık"tan itibaren test edilmeye başlaması bekleniyor.

Jamestown kasabası yakınında Neoen şirketi tarafından kurulan rüzgar enerjisi tesisinde üretilecek enerjiyi depolayacak olan dev pil, bölgedeki 30 bin eve yaklaşık bir saat boyunca elektrik verebilecek.

EMSALLERİNDEN 3 KAT DAHA BÜYÜK

Tesla"nın Üst Yöneticisi (CEO)  Elon Musk, 100 megavat kapasiteye sahip dev bataryanın yapımına başladığı eylül ayındaki açıklamasında, pilin emsallerine göre 3 kat daha fazla büyük olduğunu ve 100 günde tamamlayacaklarını duyurmuştu.

Dünyada şu ana kadar üretilen en büyük lityum iyon bataryanın kapasitesinin 30 megavat civarında olduğu belirtiliyor.

Tesla"nın iyon pil projesi bölgedeki enerji kesintileri ve yükselen fiyatlara karşı Güney  Avustralya hükümetinin dizel jeneratörlerin de içinde bulunduğu 550 milyon dolarlık önlemler paketinde yer alıyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74