Silahlı İHA'nın tarihi açıklandı

Silahlı İHA'nın tarihi açıklandı
Yüzde yüz yerli olan insansız silahlı hava aracının (İHA), Mayıs ayında havalanacağı açıklandı.

ZORLU Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Vestel Savunma tarafından tasarımı yapılan ve yüzde yüz yerli olan insansız silahlı hava aracının (), Mayıs ayında havalanacağını açıkladı.

Ahmet Nazif Zorlu, Her zaman hayal kurun ama hayalperest olmayın. Ne iş yaparsanız yapın, rakiplerinizden rahatsız olmayın. Rakibi olmayan uyur. Başarı için sadece beyin gücü yetmez, alın teri de dökün. Türkiye"nin daha da gelişmesini istiyorsanız, yerli ürün kullanın. Zorlu Holding bünyesinde 26 bin kişi çalışıyor, yerli ürün kullanımı daha da artsa, çalışan sayımızda artar, ülkenin parası ülkemizde kalır. Yerli ürün kullanıldığında bizler de bir Vestel daha kurarız. Vestel, ilk etapta 5, uzun vadede 30 milyon cep telefonu üretecek. Şu anda Vestel, yılda 35 milyon cihaz üretiyor dedi.

KARAYEL DE SİLAHLANDI

Ahmet Nazif Zorlu, konuşması sırasında, Aslında bu konuyu konuşmamam lazım. Ama konuşacağım; Mayıs ayında insansız silahlı hava aracımızı uçuracağız. İnsansız hava aracını yapan Vestel, şimdi o aracın silahlısını da yaptı dedi.

Konferansın sonunda, bir basın mensubunun, Silahlı hakkında açıklama yapar mısınız? sorusu üzerine Zorlu, Biz ne üretirsek üretelim, önce Türkiye için üretir, sonra ihraç etmek isteriz. Silahlı "yı Vestel Savunma yaptı, ihracatını da yapar. Önce ülkemiz kullansın. Bu açıklamam yetsin diye yanıtladı.