Minik bilim kahramanları ‘çöpe çözüm’ için buluştu

Minik bilim kahramanları ‘çöpe çözüm’ için buluştu
Minik bilim kahramanları ‘çöpe çözüm’ için buluştu

Yaşları 6-9 olan çocukların bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik minik bilim kahramanlarını buluşturdu. 2015-2016 sezonu “çöpe çözüm” konulu Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor fuarlarında takımlar, 4-8 hafta içinde takım koçu rehberliğinde çalışarak, motorlu hareket eden bir LEGO modeli inşa ederek programladı.

BAHÇEŞEHİR OKULLARI BİRÇOK ÖDÜL KAZANDI

Türkiye’de STEM eğitiminin öncülerinden biri olan, ulusal ve uluslararası düzenlenen robotik turnuvalarındaki başarılarıyla adından söz ettiren Bahçeşehir Okulları, 17 ilden yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı Jr. FLL fuarlarından2. İstanbul Fuarı’na 8 okuluyla katıldı. Bahçeşehir Okulları ilkokul robotik takımları ‘Çöpe çözüm’ teması için hazırladıkları projeleriyle birçok alanda ödül aldı.

KAZANILAN ÖDÜLLER

Bahçeşehir Okullarının kazandıkları ödüller; Halkalı – Akıllı Modelimizin İnanılmaz Hareketi Ödülü. Bahçeşehir Okulları Gaziantep- Muhteşem Makine Ödülü. Bahçeşehir Okulları Samsun- Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler Ödülü. Bahçeşehir Okulları Bursa Modern - Bomba Fikirler Ödülü. Bahçeşehir Okulları Bursa Modern - Küçük Einstein"lar Ödülü. Bahçeşehir Okulları Bademli - Kaya Gibi Sağlam Tasarım Ödülü. Bahçeşehir Okulları Kocaeli - Mükemmel İşbirliği Ödülü. Bahçeşehir Okulları Ümraniye- Sihirli Ellerin Tasarımı Ödülü.