whatsapp
Öne Çıkanlar Cinayet ASMEK Kayıtlarına Yabancı İlgisi alanya son dakika Finans alanya

Bu haber kez okundu.

Instagram 6 Yılda 100 Kat Değerlendi

Facebook"un 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldığı Instagram"ın değeri 100 milyar doları geçmiş durumda. Kapalı bir fotoğraf paylaşım ağı olarak hayatına başlayan uygulama, kısa süre önce tanıttığı IG TV ile 1 saate kadar uzunluktaki videolara ev sahipliği yapan kapsamlı bir hizmete dönüştü. Instagram, rapora göre Facebook"tan hızlı kullanıcı kazanıyor ve yılda 10 milyar dolarlık gelire göz kırpıyor.

5 YILDA 2 MİLYAR KULLANICIYA ULAŞACAK

Süper hBu ay başında 1 milyar kullanıcıyı geçen Instagram, Bloomberg Intelligence"in hazırladığı rapora göre son 12 ayda 10 milyar dolardan fazla gelir elde etmiş olabilir. Analist Jitendra Waral"ın raporuna göre, Facebook"un ana sayfasından çok kullanıcı çeken uygulama, önümüzdeki 5 yılda 2 milyar kullanıcıya ulaşmayı başaracak.

BÜYÜMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Instagram kullanıcı kitlesinin Facebook"a göre daha genç olmasının reklam verenler tarafından olumlu karşılandığını belirten rapordaki dikkat çekici bir unsur da Facebook"un aksine, Instagram"ın ABD"deki büyümesini dahi sürdürmesi oldu. Önümüzdeki yıl boyunca Facebook"un gelirinin yüzde 16"sını oluşturacak olan Instagram için eMarketer verilerine göre önceki yıl bu oran yüzde 10,6"ydı. Waral, 2018 gelirlerinin büyük bölümünün bugün olduğu gibi ana sayfa akışındaki reklamlar olacağını, TV platformunun ise gelirde hatırı sayılır bir pay almak için çok genç olduğunun altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74