Seydişehir - Alanya Etabı Gerçekleşti

Seydişehir - Alanya Etabı Gerçekleşti
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 1963 yılında “Marmara Turu” adıyla start almış ve ilk kez 1965 yılında Uluslararası statü kazanmıştı. 1966 yılında ise Cumhurbaşkanlığı himayesine alındı.

Bu yıl 52'incisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Seydişehir - Alanya 4. Etabı 187 Kilometrelik mesafede koşuldu. Sporcuları Alanyalılar coşku içerisinde karşıladı.

11 TAKIM MÜCADELE EDİYOR

Farklı ülkelerden sporcuları barındıran takımlar arasında tescil edildikleri ülkelere göre İtalya’dan 3, Belçika, İspanya, Fransa, İsviçre, Brezilya, Polonya, İngiltere ve ev sahibi ülke takımı olarak Türkiye adına yarışacak 1’er takım TUR 2016’da mücadele ediyor. 11 takım arasında 2 Dünya Tur Takımı, 8 Profesyonel Kıta Takımı ve 1 Kıta Takımı yer alıyor.

ETAP ŞAMPİYONUNUN KUPASI KAYMAKAM TANRISEVEN'DEN

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 187 kilometrede koşulan Seydişehir - Alanya 4. Etabını İtalyan sporcu Sacha Modolo kazandı.

Seydişehir'den start alan yarış 31.9, 38, 113'üncü kilometrelerinde "Tırmanış", 134.9 "Sprint" ve 153.3 kilometresinde "Türkiye Güzellikler Sprint Primi" gerçekleşti.

Seydişehir - Alanya 4. Etap yarışlarında ikinci olan sporcu Daniele Colli’nin ödülünü Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ile birlikte Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel birlikte verdiler.

Seydişehir - Alanya 4. Etap sıralamasında en üst sıralarda sadece İtalyan sporcuların olduğu görüldü.

1.Modolo,  2. Daniele Colli, 3. Jakup Mareczko,  4. Marco Zanotti

Ayrıca, 52.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Seydişehir  – Alanya etabında sprint dalında, Turkuaz Mayo,  Yeşil Mayo, Kırmızı Mayo ve Türkiye güzellikleri dalında dereceye giren sporcular ödüllerini alarak mayolarını giydiler.

YARIŞMALAR 120'NİN ÜZERİNDE ÜLKEDE İZLENİYOR

Dünyanın tek kıtalar arası bisiklet turu, 2016 yılında dünyaca ünlü sporcu ve takımların üst düzey mücadelesine sahne olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 2008 yılından bu güne kadar olduğu gibi bu sene de başta Eurosport olmak üzere 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile dünya genelinde geniş bir erişim ağına ulaşmaktadır.

28.04.2016 TARİHİNDE ALANYA - KEMER ETABI KOŞULACAK

5. ETAP ALANYA – KEMER

28 Nisan 2016 Perşembe günü Alanya-Kemer Etabının startı, saat 10:15'de İskele'de tüm takımların katılımıyla verilecek. Güzergah başlangıcı, İskele Balıkçılar Kahvesi önü, İskele Rıhtım Caddesi, Alanya Belediye Başkanlığı, Mola Kavşağından sola Antalya istikametine dönüş, Atatürk caddesi, PTT önü, Grand Zaman, Alaaddin Beach, Öğretmenevi, Keykubat Kavşağından sola Antalya’ya dönüş, D400 Karayolu, Konaklı, Payallar, Türkler, Avsallar, İncekum, Okurcalar ve Manavgat’tan sonra, etap Kemer'de son bulacak.


Etiketler :