Kuddusü Müftüoğlu İddialara Cevap Verdi

Kuddusü Müftüoğlu İddialara Cevap Verdi
Alanyalı Merkez Hakem Kurulu başkan Kuddusi Müftüoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki tesislerinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Müftüoğlu, Deniz Ateş Bitnel'in dün akşam kötü bir maç yönettiğini belirtirken, hakemlerin genel performansından ise memnun olduğunu dile getirdi. Salih Dursun'un ise 'kahraman' yapıldığını ve bunun doğru olmadığını belirtti.
Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, olağanüstü toplandı ve Galatasaray - Trabzonspor karşılaşmasında verdiği kararlar sebebiyle büyük bir tepkiye maruz kalan hakem Deniz Ateş Bitnel'in durumunu görüştü.

Toplantı sonrası ise MHK başkanı Kuddusi Müftüoğlu ise TFF'nin Riva'daki tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kuddusi Müftüoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

'BİTNEL'İN PERFORMANSI BİZİ ÜZDÜ AMA...' 

Hiç lafı dolandırmaya gerek yok Deniz Ateş Bitnel çok kötü bir maç yönetmiştir.  Çoğu Trabzonspor aleyhinde olmak üzere hatalı kararlar vermiştir. Deniz Ateş Bitnel'in dünkü performansı bizi üzdü. Trabzonspor camiasının üzüntüsünü paylaşıyoruz. Hakem için gereken yaptırımları uygulayacağız. Ancak Deniz Ateş Bitnel, Trabzonspor'un Osmanlıspor ve Fenerbahçe maçlarını yönetti ve takdir edildi.

Bundan sonra hakemlerimiz, sadece Trabzonspor değil tüm maçlarda objektif şekilde maç yönetmeye çalışacaklar.

'SALİH DURSUN'UN KAHRAMAN YAPILMASI DOĞRU DEĞİL'

Salih Dursun'un kahraman yapılmasını doğru bulmuyorum. Görüntü hoş değildi. PFDK gerekli cezaları verir. Ben o görüntüyü gördüğümde Türk hakemliği adına üzüldüm.

'TFF ARKAMDA'

Tecrübeli hakemleri son haftalarda görüyorsunuz, bundan sonra da görmeye devam edeceksiniz.  Demirören ve yönetim kuruluyla istişare ettik. Benim arkamda olduklarını belirttiler. Şu an bir sancı yaşıyoruz.

'HER LİG'DE HATA OLUYOR'

22 yıllık hakem yaptım ve 8 aydır bu görevdeyim. Hakem hataları her dönem oluyor. Bazı hatalarımızı da kabul ettik. Bir maçta hata olunca tüm maçlarda böyleymiş gibi bir algı oluşuyor. Diğer liglerde de hatalar oluyor. Dün Leverkusen - Dortmund maçında yapılan hataları da gördük. Ben genel olarak hakemleri başarılı buluyorum.

'ÇIKAN KAÇIRMA HABERLERİ DOĞRU DEĞİL' 

Biz başarısız bir şekilde maç yöneten hakemlere ceza vermiyoruz, onları dinlendiriyoruz. Deniz Ateş Bitnel, bir değerlendirme toplantısından sonra evine gitmiştir. çıkan haberler doğru değil. 

'İSTİFA ETMEK AKLIMDAN GEÇMEDİ'

FIFA kokartının ağırlığı ve kendi üstüne biçtiği rol Deniz Ateş Bitnel'i etkilemiş olabilir. Deniz Ateş Bitnel'in gözlemci notu bu senenin en düşük notu. 7'nin altında... İstifa hiç aklımdan geçmedi. Sadece önümüzdeki maçlara konsantre oldum. Bu maçı çok iyi analiz etmeliyiz.

'BAHİS KONUSUNDA BELGESİ OLAN GELSİN'

Buradan çok net bir şey söyleyeyim. Bahis konusunda elinde belgesi olan varsa, getirsin. Bütün işlemleri yaparız.

BİTNEL HERKESTEN DAHA ÜZGÜN...'

Ben de bu işi yaptım, iyi bilirim. Şu an Deniz Ateş Bitnel, inanın herkesten çok çok daha üzgün... Hatalar olacak, sonuca etki edecek hatalar olmaması için elimizden geleni yapacağız. Hakemleri, Çarşamba-Perşembe toplayacağız. Biz de çalışıyoruz. Her gün bir aktivite var bizde...

'HATA YAPTIM DİYE DÜŞÜNMEDİM'

Biz atamada hata yapmadık ama maçta hakem hataları oldu. Bu konuda da elimizden bir şey gelmez.

'SERDAR ÇAKIR ATAMALARDA ETKİLİ DEĞİL'


Atamaları ben yapıyorum. 'Serdar Çakır atamalarda etkili oluyor' diye kim söylüyor bilmiyorum. Böyle bir şey yok. Deniz Ateş Bitnel'in nerede çalıştığı konusunda ise bilgim yok. Sorun hakem hatalarının çok fazla göz önünde olması. Hataları değil de biraz da futbolu izlesek daha iyi olur gibi. Bir maçta yapılan 2-3 spesifik hata, sanki tüm maçlarda yapılıyor gibi bir algı yaratılması doğru değil. Oyunu okuma konusunda eksiklerimiz var, ama zeka konusuna katılmıyorum, hepsi zeki çocuklar...

'YABANCI HAKEME HEP KARŞIYDIM'


Son dönemlerde hakem performansları daha iyiye doğru gitmiştir. Yabancı hakeme olumsuz baktım, her zaman da olumsuz bakacağım. Çizgi hakemlerinin sayısız katkısı olmuştur.