İşadamı Yalçın Alanyaspor'a arsa bağışladı

İşadamı Yalçın Alanyaspor'a arsa bağışladı
Alanya'nın önde gelen işadamlarından Tamer Yalçın, Süper Lig'e yükselen Multigroup Alanyaspor Kulübü'ne 3,5 dönüm arazi bağışladı.
İşadamı Tamer Yalçın, Multigroup Alanyaspor'un şampiyon olmasından dolayı duyduğu mutluluğu tarif edemediğini söyledi. Bunun çok büyük bir başarı olduğunu belirten Yalçın, "Takımın Süper Lig'de kalıcı olması için herkesin elinden gelenin fazlasını yapması gerekir. Multigroup Alanyaspor'un, Alanya'nın marka değerini artıracak olan Süper Lig'de kalıcı olabilmesi için her türlü desteğin verilmesi gerekiyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu kutluyorum. Elde edilen bu başarının ve değerin kıymetinin bilinmesi gerekiyor" dedi. Yalçın, Alara Çayı'nın kenarındaki turizm alanında yer alan 150 bin TL değerindeki 3,5 dönüm arazisinin tapusunu kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu'na teslim etti.

ŞAMPİYONLUK PRİMİ KAMPANYASI
Başkan Çavuşoğlu da bu jestinden dolayı Yalçın'a teşekkür ederek, "Şehir bu noktada Alanyaspor için elinden geleni yapmalı. Kulübün borçları ve şampiyonluk primleri 5 milyon TL'yi buluyor. Bunun tamamı şehir tarafından karşılanması gerekir. Federasyondan gelecek maddi kaynağı Süper Lig için kullanmalıyız. Eğer Süper Lig'de kalıcı olmak istiyorsak geçmişe dönüm borçların bir kampanya çerçevesinde ödenmesi gerekir. Bu miktarın 600 bin TL'lik kısmı bakan Çavuşoğlu tarafından kulübe gönderildi. 500 bin TL'sini de Büyükşehir Belediye Başkanı Türel gönderecek. Şehirde şampiyonluk primi kampanyası başlattık. Bu kampanya doğrultusunda herkesten destek bekliyoruz" dedi.