Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Birinciliği Ödül Töreni Gerçekleşti

Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Birinciliği Ödül Töreni Gerçekleşti
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Şampiyonası ödül törenine katıldı.

MÜSABAKALAR ÇEKİŞMELİ MÜCADELELERE SAHNE OLDU
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Şampiyonası ödül törenine katıldı.
Alanya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Birinciliği ödül töreni Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti.
Engelliler haftası nedeniyle Alanya’nın ev sahipliğinde Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Birinciliği Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti.
Görme Engelliler Genç – Yıldız Goalball Türkiye Birinciliği organizasyonunda 10 erkek ve 6 kadın takımı kıran kırana mücadele etti.
Ödül töreninden önce bir konuşma yapan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Engelliler haftasında böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduğunu ifade etti.
KAYMAKAM TANRISEVEN “ENGELLİLER HAFTASINDA BU ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Engelliler haftasında bu tür bir müsabakalara ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisindeyim. Görünüyor ki sporcularımız engelleri kaldırmış durumda. Sporcularımız çok başarılı ve ümit vadediyorlar. Tüm sporcularımız ve takımlara bundan sonraki müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.
KAYMAKAM TANRISEVEN’DEN MUSA’YA BÜYÜK ÖVGÜ
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, müsabakada büyük bir performans sergileyen Konya Selçuklu Belediyespor Kulübü 7 numaralı sporcusu Musa Mıh’a özel ilgi gösterdi.
Taktik ve sempatik tavırları ile dikkatleri üzerine çeken özel sporcu, Kaymakam Tanrıseven tarafından özel ilgi gördü. Kaymakam Tanrıseven Musa Mıh’ın hocasına, “Çok yetenekli. Geleceği çok parlak. Allah yolunu ve bahtını açık etsin” dedi.
ŞAMPİYON İZMİR AŞIK VEYSEL GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ OLDU
Kıyasıya mücadelelerin gerçekleştirildiği müsabakaların sonunda erkeklerde İzmir Aşık Veysel Görme Engelliler Spor Kulübü, bayanlarda Konya Selçuklu Belediyespor Kulübü şampiyon oldu.
Erkeklerde dereceye giren ilk 4 takımın madalya ve kupalarını Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven verdi.