Alanyaspor’un Süper Lig’e Çıkışı Coşkuyla Kutlandı

Alanyaspor’un Süper Lig’e Çıkışı Coşkuyla Kutlandı
Multigroup Alanyaspor Adana Demirspor ile Konya’da oynadığı final maçının arkasından Süper Lig’e yükselmesi ile Alanya’da heyecan fırtınası esti.

ALANYASPOR’UN ŞAMPİYONLUK COŞKUSUNA DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’DA KATILDI
Multigroup Alanyaspor Adana Demirspor ile Konya’da oynadığı final maçının arkasından Süper Lig’e yükselmesi ile Alanya’da heyecan fırtınası esti. Alanya tek yürek oldu.
Başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Antalya Valisi Muammer Türker, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın tüm idarecileri Alanyaspor’un etrafında kenetlenmesi ve futbolcuların alnının teri, bileğinin hakkı ile Alanyaspor tarihinde ilk defa Süper Lig’de yerini aldı. Tüm Alanyalılar coşku ve heyecan içerisinde takımlarının Süper Lig’e çıkışını kutladılar.
KUTLAMALAR ŞAMPİYONLUK TURU İLE BAŞLADI
Süper Lig’e çıkarak göğsümüzü kabartan Alanyaspor şampiyonluk kutlaması, 16. Turizm ve Sanat Festivali ile birleştirildi. Kutlama programı öncesinde şampiyonluk turu gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya halkının katılımıyla Alanyaspor takımı futbolcuları, teknik ekip ve yönetimi Klas Otel önünden şampiyonluk şehir turuna katıldı. Mahmutlar mahallesinden start alan şampiyonluk turu, 4,5 saatlik yolculuğun ardından Alanya Belediye Başkanlığı önünde son buldu.
Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Alanyaspor takımı futbolcuları, teknik ekip ve yönetimi için özel hazırlan üstü açık otobüs ile şehir turu yaparak, şampiyonluğu coşku içerisinde kutladılar. Alanya halkı sokakları doldurarak korteje eşlik etti.
KUTLAMALAR BELEDİYE ÖNÜNDE DEVAM ETTİ
Alanyaspor futbolcuları, teknik ekip ve yönetimi için özel hazırlan üstü açık otobüs ile şehir turu yapan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel daha sonra Alanya Belediyesi önünde şampiyonluk kutlaması programı çerçevesinde hazırlanan etkinliklere katıldı. Alanyaspor futbolcuları, teknik ekip, yönetim, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve şehrin tüm dinamikleri kurulan standın üzerinde taraftarı coşku içerisinde selamlayarak, kupa kaldırdılar.
BAKAN ÇAVUŞOĞLU “ALANYA İLKLERİN ŞEHRİ”
Alanyaspor Kaptanına şampiyonluk kupasını veren Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, “Sizlerin desteği, yönetim kurulunun fedakarlığı ile tanıdığım en karakterli futbolcularımız ile Süper Lig’e yükseldik. Alanya ilklerin şehri. Alanya her şeyi hak ediyor. Alanya Süper Lig’i hak ediyor. 4 sene önce maddi ve manevi bakımdan çok kötü olan kulübümüz küme düşecek denilmişti. 4 sene önce küme düşer denilen takım şuan Süper Lig’de. Bunu herkes başaramaz. Bunu sadece Alanya başarır. Yıl boyunca verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Konya’da sizleri izlerken göz yaşlarımız aktı. Buradan Antalyaspor taraftarlarına da teşekkür ediyorum. Kardeşlik örneği gösterdiler. Bugün mecliste 2 gündem vardı. Biri güvenoyu aldığımız için diğeri Alanyaspor’un Süper Lig’e çıkmasıydı. 2 gündem maddesi ile tebrikleri kabul ettim. Sizleri Ankara’da temsil etmekten dolayı da çok mutluyum” dedi.