Alanya Zeybeğine Yoğun İlgi

Alanya Zeybeğine Yoğun İlgi
Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Alanya ve Ege Zeybek Oyunları Kursu ikinci dönemle devam ediyor. Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Alanya ve Ege Zeybek Oyunları Kursu ikinci dönemle devam ediyor.

75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kurslar Pazartesi ve Çarşamba saat 20.30 ile 21.30 arasında gerçekleştiriliyor. Hasbahçe ve Oba Zeybeği olmak üzere 2 Alanya Zeybeği; Harmandalı ve Çökertme Zeybeği olmak üzere 2 Ege Zeybeği toplamda ise 4 zeybek öğretiliyor.

15 Şubat 2016 tarihinde Alirıza Yıldız, Mehmet Uysal, Azittin Vahapoğlu ve Mehmet Çivi eğitmenliğindeki Alanya ve Ege Zeybek Kursu Oyunları, 2 ay devam edecek. Kurs sonunda başarı sağlayan kursiyerlere, Alanya Belediyesi tarafından sertifika verilecek.

ALANYA VE EGE ZEYBEKLERİNE YOĞUN İLGİ

Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur; “Alanya ve Ege Kültürünü yansıtan zeybek oyunlarına yoğun bir ilgi var. İlk döneme göre kayıtlar daha hızlı ilerliyor. Kayıtlar her Pazartesi ve Çarşamba günleri yapılıyor. Kültürümüzü daha iyi tanımak ve gelecek nesillere aktarmak için düzenlenen kurslara, genç yaşlı herkesi bekliyoruz. Kurslarımız, 75. Yıl Spor Salonu’nda devam ediyor” dedi.