banner179
Öne Çıkanlar alanya Dolmabahçe Dolmabahçe Sarayı ürünlere ekonomi

Bu haber kez okundu.

Alanya Belediyespor kursiyerlerine kapılarını açtı

Korona virüs salgınında geçirilen başarılı bir sürecin ardından yeni normalleşme süreciyle birlikte spor tesisleri de kapılarını açtı. Yaklaşık iki buçuk aydır faaliyetlerine ara veren Alanya Belediyespor Kulübü de faaiyetlerine yeniden başladı.

'BÜYÜKLERE AÇILDIK'
Konuyla ilgili  açıklamalarda bulunan Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, 18 yaş altı hariç büyüklere yönelik bütün branşlarda faaliyetlere başladıklarını açıkladı. Erken, "Biz pandemi süreci atlattıktan sonra bütün salonlarımızı açma kararı aldık ama yoğunluğumuz çocuklar olduğu için 18 yaşaltı çocukların da gelememesinden dolayı zorluk çektik. Ana branşlarımız bildiğiniz gibi ağırlıklı olarak futbol, voleybol ve basketbol ama bu süreçte bu branşlarımızı açamıyoruz çünkü 18 yaşaltı kişilerin dışarı çıkması yasak. O yüzden yetişkinler için olan spor dallarımızı açtık. Bunlarda plates var, step, aerobik, yoga, fitness ve yogalates var. Bu süreci de insallah kısa zamanda hep beraber atlatacağız. Normale geçişle birlikte diğer kurslarımıza da başlayacağız" dedi. 

'İLGİNÇ'
Mehmet Erken, sözlerine şöyle devam etti: "Spor tesislerinin 18 yaş altı için de bu ay sonunda açılmasını umuyoruz. Aslında açık alan tesislerini açılabilirdi. Çünkü virüsün açık havada bulaşma riski daha az. Bence kapalı spor salonlarından önce açık alan spor tesisleri açılmalıydı. Kreşler açık ama futbol sahaları kapalı ilginç."

'TEDBİRLİYİZ'
Yeniden faaliyete tedbirler alarak başladıklarını belirten Erken, "En başta belediyemizin himayesinde bütün salonlarımız düzenli olarak hijyen kurallarına göre gerekli cihazlarla temizleniyor. Onun dışında salonlarımıza gelen kursiyerlerimizin önce girişte ellerini yıkamasını sağlıyoruz. Ardından dezenfektan kullandırıyoruz. Ateş ölçer cihazla ateşini ölçüyoruz. Salonlara sınırlı sayıda kursiyer alıyoruz. Bu nedenle seans sayısını arttırdık. Yani salonumuz daha uzun süre açık kalıyor. Salonda alınması gereken bütün önlemleri aldık, titiz ve dikkatliyiz" diye konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner167

banner169

Alanya Gazetesi Alexa