52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu Polonyalı Presemyslow Nıemıec Kazandı

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu Polonyalı Presemyslow Nıemıec Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun İstanbul etabını 3.10.19’luk derecesiyle İtalya’nın Lampre-Merida takımından Polonyalı sporcu Przemyslaw Niemiec kazandı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen  52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu"nun  İstanbul etabını 3.10.19"luk derecesiyle  İtalya"nın Lampre-Merida takımından Polonyalı sporcu Przemyslaw Niemiec kazandı.

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu"nun  İstanbul etabını 3.10.19"luk derecesiyle  İtalya"nın Lampre-Merida takımından Polonyalı Presemyslaw Niemiec kazandı.  İspanya"nın Caja Rural-Seguros RGA ekibinden Portekizli Jose Gonçalves 3.10.30 derecesiyle ikinci,  Hollanda Parkhotel Valkenburg Continential takımından ise İtalyan Marco Zanotti 3.10.35"lik derecesiyle  İstanbul etabını üçüncü tamamladı.

İstanbul etabını birinci tamamlayan Przemyslaw, genel klasman liderinin giydiği turkuaz mayo ile sprint kapısını ilk sırada geçen sporcuya verilen yeşil mayoyu giymeye hak kazandı.

Tırmanış kapısını ilk sırada geçen ve kırmızı mayoyu kazanan sporcu ise  Fransa"nın Delko Marseille Provence KTM"den Remy di Gregorio olurken, beyaz mayoyu  İspanya"nın Caja Rural-Seguros RGA ekibinden Luis Mas Bonet aldı.

Dereceye giren sporcular ile mayo giymeye hak kazanlara ödülleri ve mayoları Dünya Bisiklet Federasyonu Başkanı Brian Cookson, Spor Genel Müdürü  Mehmet Baykan ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu tarafından verildi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu"nun ikinci etabı yarın 154 kilometrelik 2. etap olan Kapadokya-Kapadokya turuyla devam edecek. Diğer etapların programı ise şöyle:

26 Nisan 3. Etap: Aksaray-Konya (158 km)

27 Nisan 4. Etap: Seydişehir-Alanya (187 km)

28 Nisan 5. Etap: Alanya-Kemer (189 km)

29 Nisan 6. Etap: Kumluca-Elmalı (117 km)

30 Nisan 7. Etap: Fethiye-Mamaris (128 km)

1 Mayıs 8. Etap: Marmaris-Selçuk (201 km) - İSTANBUL