banner179
Öne Çıkanlar taşlar thk alanya şube başkanı demirtaş jandarma karakolu otobüs terminali 9 Kişi Yaralandı

Bu haber kez okundu.

Sivrisinek polemiği büyüyorMilliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni sivrisinekle mücadele konusunda eleştirterek yetkilileri göreve davet etmişti. Türkdoğan, “Sivrisinekle mücadelenin gecikmesi halinde larvaların çıkacağını ve bununda Alanya’da yaşayan vatandaşlara büyük rahatsızlık vereceğine dikkat çekmişti. Bu eleştirilere cevap CHP’li belediye meclis üyesi Erkan Demirci’den geldi. Ancak Demirci’nin eleştirisinde, aksinek benzetmesi yapması oldukça konuşuldu. Demirci eleştirisinde şunları söylemişti. “Büyükşehir yasasının garipliğidir ki, sivrisinek, karasinek, yakarca gibi sineklerle mücadele büyükşehir görev alanına girerken, aksinek, halk arasında mucuk olarak bilinen küçük sinekler ve diğer bitkisel sineklerle mücadele görev ve yetkisi ilçe belediyesindedir.” Demirci’nin aksinek benzetmesi karşısında Ak Partililerin nasıl bir tavır sergileyeceği ise günün en merak edilen konusu olurken, AK Parti'den konuya dair ilk açıklama Mehmet Ali Kiriş'ten geldi. Kiriş açıklamasında, "Bugünlerde medyada dolaşan bir mesajı okuyunca, ilk önce bunun fotomontaj ya da şaka olduğunu düşündüm.  Ancak biraz araştırınca bunun gerçek paylaşım olduğunu gördüm ve hayretler içerisinde kaldım. 
Bu mesaj Büyükşehir Belediye Meclisi Üyemiz CHP ‘li Erkan bey tarafından paylaşılmıştı. Erkan bey mesajında sineklerle ilgili yönetmelikleri derinlemesine incelemiş, araştırmış, rengine ve cinsine göre sinekle mücadelede sınıflandırma yapmış. Ben Erkan beyin derin ve ince araştırmaları sonucunda sineklerle mücadelenin nasıl yapılacağı ve Alanya halkının nasıl rahatlatılacağını mesajını vermesini beklerdim. Ne yazık ki bu sinekle mücadeleyi siyasi mücadeleye tercih etmiş. Bunun nedeni ise bölgemizde yaşanan Büyükşehirin hizmetlerinin boşluğunu örtbas etmeye çalışmaktır. 
Sivrisinek Büyükşehirin, aksinek Alanya Belediyesinin diyerek ciddi bir sorun olan Sinekle mücade sulandırılmıştır.
Alanya’da Büyükşehir Hizmetleri olarak cidden büyük bir boşluk oluştu ve bu gedik gittikçe büyümeye devam ediyor. Büyükşehir ilk başta caddeleri yatırım yapmadan Alanya’ya devrederek Alanya’lının cebinden paraları buharlaştırmıştır. Ardından Alanyaspor tesisleri başta olmak üzere Hal projesi ve Ay sultan Plajı sürüncemede kalmıştır. Yetmedi bütçesi ayarlanmış ihalesi yapılmış işler Katı Atık Bertaraf tesisisi ve Gülevşen Camii projelerini de Böcek döneminde yapılmış gibi evveliyatını anmadan paylaşımlarla algı yönetmişler ve bununla çalışıyoruz havası vermeye çalışmışlardır.
Maalesef bu sinek rengi ve çapı açıklamaları ile vatandaşı oyalamanın zirvesini de görmüş olduk. Siz ilaçlama yaptınız da sivrisinek sorunu ortadan kalktı, bir aksinekler mi kaldı?. Ama renk algısı ile aksinek göndermesi yapılıyorsa, böcek ilaçlamaya bizler de başlarız.
Bahane üretmeden lütfen hizmet üretin. 1 sene oldu hala çiçek böcek paylaşımı ile Alanya oyalanıyor. 
Alanya halkı bu şekilde hizmetin hesabını elbette zamanı gelince olacaktır."  ifadelerini kullanarak, sivrisinek polemiğini farklı bir boyuta taşıdı.

.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İbrahim çelik 2 ay önce

Alanya oba gölde ikamet ediyorum bu yılki sivrisinek ten dolayı uyuyamıyoruz kapı penceremizi açamıyoruz ilgililere duyrulur

banner167

banner169

Alanya Gazetesi Alexa