Sinan Oğan: Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır

Sinan Oğan: Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır
Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır, kurultay salonunun dışında, şu gördüğünüz otelin dışında, herhangi bir açık veya gizli adreste, bir tarlada, bir başka yerde kurultayı yapmak ya da toplamak gibi bir niyetimiz yok." dedi.MHP'de olağa.
Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır, kurultay salonunun dışında, şu gördüğünüz otelin dışında, herhangi bir açık veya gizli adreste, bir tarlada, bir başka yerde kurultayı yapmak ya da toplamak gibi bir niyetimiz yok." dedi.MHP'de olağanüstü kurultay tartışmaları devam ederken Oğan, kurultay yapılacağı duyurulan Büyük Anadolu Oteli'nde incelemelerde bulundu.

Otelin girişinde güvenlik güçleri ile karşılaşan Oğan, "Arkadaşlar, Suriye sınırında mıyız? Bu tel örgüler nedir? Geçen de Kilis'teydim, böyle tel örgüler görmedim." dedi.

Otele girişine izin vermeyen güvenlik görevlileri ile bir süre sohbet eden Oğan, daha sonra basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Meral Akşener'den suç duyurusu

Oğan, şöyle konuştu: "Türkiye'de maalesef ki Suriye sınırında alınmayan tedbirler, burada alınıyor. İnsanlar buraya gelir, toplantı yapar, en fazla 'biz sizin toplantınızı tanımıyoruz' dersiniz. Valiliğin bu kararı hukuksuzdur, valiliğin buraya tel örgü çekmeye hakkı yoktur. Adalet Bakanı'nın maalesef ki talimatıyla iş yapılıyor. MHP kurultayı, Adalet Bakanı'nın bizzat talimatı ile engellenmiş durumdadır. Otel ile anlaşmamız olduğu halde gördüğünüz gibi önümüzde bir tel örgü var, 'Çin Seddi' çekmişler önümüze. Kurultayımız valiliğin talimatıyla engelleniyor, bunun yanlış olduğunu ifade ediyoruz. Yarın Allah nasip ederse, 4 genel başkan adayı burada olacağız."

"Aynı kalemden çıkmış gibi"

Oğan, Gemerek ve Tosya asliye hukuk mahkemelerinin kararlarının aynı kalemden çıkmış gibi olduğunu belirterek, bu mahkemelerin aynı maddede hata yaptığını öne sürdü.

Kurultayda, MHP'nin tüzüğündeki "Olağanüstü Kurultay'da genel başkanlık seçimi yapılamaz" maddesini, Anayasa'ya aykırı olduğu için değiştirmek istediklerini anımsatan Oğan, "Tüzüğümüzün bir maddesini değiştirmek istiyoruz, basit bir konu. Bunu değiştirmek güvenlik meselesi midir?" diye konuştu.

"Polis ile ülkücülerin karşı karşıya getirilmesine izin vermeyiz"

"Yarın da böyle bir tablo ile karşılaşırsanız ne yapacaksınız?" sorusu üzerine Oğan, şunları kaydetti: "Onlarca, yüzlerce il ve ilçe başkanımız, delegelerimiz akın akın Ankara'ya gelecek, ümit ediyorum ki yarına kadar aklı selim hakim olur, Çin Seddi'ni buradan kaldırırlar, biz de burada kurultayımızı yaparız. Asla duvarın yıkılmasına, polis ile ülkücülerin karşı karşıya getirilmesine ve bir arbede yaşanmasına müsaade etmeyiz, hukuk içinde kalacağız. Onun dışında herhangi bir yola el atılmayacaktır. Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır, kurultay salonunun dışında, şu gördüğünüz otelin dışında, herhangi bir açık veya gizli adreste, bir tarlada, bir başka yerde kurultayı yapmak ya da toplamak gibi bir niyetimiz yok."