whatsapp
Öne Çıkanlar alanya Ekonomi haber İşte alanya son dakika

Bu haber kez okundu.

MHP'li Yurdakul'dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Milliyetçi Hareket Partisinin, Engellilerin hayatını kolaylaştıracak politikalarını anlattı.

ENGELLİLER HAYATIN İÇİNDE OLSUNLAR DİYE GAYRET EDİYORUZ

Milletvekilliğinin yanı sıra Hekim ve Öğretim Üyesi de olan MHP'li Yurdakul; “Bir ülke, ancak o ülkede yaşayan engelliler ve yardıma muhtaç vatandaşları kadar mutlu olabilir. MHP olarak tüm çabalarımız, gelecek endişesi olmayan mutlu, huzurlu ve zengin bir ülke yaratmaktır. Milliyetçi Hareket her bir vatandaşın derdini kendi derdi olarak görür. Her bir MHP'li önce yaşadığı yerde sonra da ülke çapında sorumluluklar üstlenerek hayatı engelliler için kolaylaştırmanın gayreti içindedir. Biz, engelli vatandaşlarımızın yalnızca önemli günlerde değil, her an ve her yerde hatırlanması gerektiğine inanarak yaşıyoruz. Bize göre, engelliler hem iş hem de sosyal alanda olmak üzere hayatın içinde yer alabilmelidir. Bugün engelsiz bireyler olarak hayatı engelli bireyler için ne kadar kolaylaştırırsak, geleceğimiz o kadar sağlam olacak. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız” dedi.

KAMUDAKİ ENGELLİ KOTALARININ TAMAMINA ATAMA YAPACAĞIZ

Milliyetçi Hareket'in Türk Milletinin ve toplum yapısının dirliği için geliştirdiği projeleri açıklayan Yurdakul; “Muhtaç durumdaki engelli vatandaşlardan; 18 yaşını dolduran ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek düzeyde engelli olanların aylıklarını artıracağız. Engellilerin toplumla bütünleşerek, başkalarının yardımına muhtaç olmadan hayatını idame ettirebilmelerini sağlayacağız. Engellilerin eğitim faaliyetleri ve sosyal yaşantıları sırasında fiziki ve sosyal çevrenin oluşturduğu problemleri ortadan kaldıracağız. Engellilerin öncelikli olarak işe yerleştirilmelerini, üretime katkıda bulunmalarını ve topluma kazandırılmalarını sağlayacağız. Kamudaki engelli kotalarının tamamına atama yapacağız. Engelli çocuğu olan muhtaç durumdaki ailelere sosyal destek ödemesi yapacağız. Engellilerin ve yaşlıların muhtaçlığının belirlenmesinde hanenin gelirini değil, engelli bireyin kendi gelirini esas alarak muhtaçlık aylığı bağlanması için gerekli düzenlemeleri yapacağız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm engelli dostlarımıza ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74