MHP’de Özdağ’dan Boşalan Koltuğa Mehmet Günal Oturdu

MHP’de Özdağ’dan Boşalan Koltuğa Mehmet Günal Oturdu
MHP'de Ümit Özdağ'dan boşalan genel başkan yardımcılığı görevine Antalya Milletvekili Mehmet Günal getirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcılığı görevine  Antalya  Milletvekili  Mehmet Günal getirildi.

MHP"de  Ümit Özdağ"dan boşalan genel başkan yardımcılığı görevine  Antalya  Milletvekili  Mehmet Günal getirildi.

MEHMET GÜNAL KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi"ni 1987 yılında bitirdi. Yüksek lisansını ABD"de  Delaware Üniversitesi"nde; doktorasını  Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Merkez Bankasında uzman olarak çalıştı. Atılım,  Bilkent Üniversitesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi. DPT Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.  Gazi Üniversitesi İİBF"de öğretim üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Araştırma Merkezi"nin Müdürü olarak görev yaptı. Antalyalılar Derneği Başkanlığı, Türk Banka-Sen"in Genel Mevzuat Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.  Ekonomi alanında 5 kitabı yayınlandı. 2007, 2011 ve 2015 yılında yapılan seçimlerde MHP"den  Antalya milletvekili seçildi.

Türkiye-İsveç Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca, orta düzeyde Arapça bilen Günal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÖZDAĞ İSTİFA ETMİŞTİ

Ümit Özdağ, 24 Şubat"ta MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden "Parti içi istikrarsızlığa son verilmesi için olağanüstü kurultaya gidilmeli" diyerek istifa etmişti