whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika Magazin alanya haber Ekonomi

Bu haber kez okundu.

Menderes Türel İstifa Ettirilecek!

AKP'de yerel yönetimlerdeki başarısızlıklar, ve kamuoyunda bu başarısızlıklara yönelik tepkilerin yükselmeye başladığı bazı belediyelerde istifaların yaşanabileceği iddia edliyor.... Bu Belediyeler arasında, son seçimlerde çok az bir farkla Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni kazanan, ancak görevde bulunduğu süre içinde özellikle Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanında kalan bölgelerdeki altyapı çalışmalarının yetersizliği, yapılan projelerin yağmur suları altında kalması, ev ve işyerlerinde yağmur sonrası oluşan sel baskınları nedeniyle büyük tepki toplayan Menderes Türel de var.. 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 7 AK Partili belediye başkanının daha istifa ettireleceğini öne sürdü.


Yarkadaş “Son bilgi: AKP’li yedi belediye başkanı daha istifa ettirilecek. Menderes Türel’in açıklaması “Tatlı tatlı bitirelim” mesajıdır” dedi.

Yarkadaş’a göre istifası istenenler arasında Trabzon, Uşak, Ordu ve Antalya Belediye Başkanları da var.

Barış Yarkadaş ayrıca dün istifa eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un “tehdit edildiğine” dair sözlerinin bir suç duyurusu olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

TÜREL'DEN İSTİFA AÇIKLAMASI:

'BENİ HALKIN TERCİHİNE SUNAN CUMHURBAŞKANI'DIR'

Bırakın istifa etmemin istenmesini filan… İmasını yapsa dahi sayın genel başkanım, bir saniye dahi düşünmem ve istifa ederim. Çünkü beni halkın hizmeti için halkın tercihine sunan Sayın Cumhurbaşkanı'mdır. Dolayısıyla geri de almak istemesi gayet doğaldır. Bir de şu realitenin altını çizmek istiyorum: Sayın Cumhurbaşkanı aday gösterirken iyi, demokrat oluyor ama başarısızlık veya performans düşüklüğü gördüğü için istifa istiyor diye 'Demokrasiye aykırı' demek çok hakkaniyetli bir yaklaşım değil."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mali 1 yıl önce

Allah diyor ki: günde 5 vakit namsz kılın, senede 30 gün oruç tutun,yaşamınıx için zorunlu olan dışında kalan mal vsrlığınızın 40 da birini zekat olatak verin diyor.KUL HAKKI YEMEYİN, KİMSENİN DE HAK YEMESİNE ORTAM SAĞLAMAYIN diyor. Çoğunu yapmıyoruz.Bir tane kul ne derse ağzından emir çıkmadan yapmaya hazır olduğumuzu söylüyoruz. Acaba hanhisinden daha çok korkuyoruz????????

Avatar
. 1 yıl önce

Ne yapmiski bugune kadar **** gitsin

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74