banner179
Öne Çıkanlar alanya türkiye mustafa alaettinoğlu Aytemiz Alanyaspor nuri eker

Bu haber kez okundu.

Devlet Bahçeli'nin çağrısına ilk uyan Türkdoğan olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya çıkışı ülkenin adeta gündemine oturdu. Sosyal medyaya düzenleme gelmesi gerektiğini belirten Erdoğan’ın sözlerine özellikle AK Parti ve MHP kesiminden büyük destek geldi.

BAHÇELİ ASKIYA ALDIĞINI DUYURDU
Erdoğan’ın sözleri sonrası ilk hamle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi. Hesaplarını askıya aldığını açıklayan Devlet Bahçeli, sosyal medyadan verdiği son mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım. Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir. Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir. İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir. Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum. Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim.”

MİLYONLAR PEŞİNDEN GİTTİ
Bahçeli’nin bu çıkışı sonrası milyonlarca vatandaş sosyal medya hesaplarını askıya aldıklarını duyurdular. Özellikle MHP ve AK Partili vatandaşlar, Bahçeli gibi son mesajlarını yazarak sosyal medya kullanmayı bıraktıklarını belirttiler.

TÜRKDOĞAN ÇAĞRIYA İLK UYAN OLDU
Alanya’da da çok sayıda isim sosyal medya hesaplarını askıya aldığını açıkladı. Bu isimlerin en başında da MHP Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Türkdoğan geldi. Türkdoğan, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Sosyal Medya'yı tekrar kullanana kadar ve Sosyal Medya Yasası çıkana kadar hesabım askıdadır.”dedi.

.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner167

banner169

Alanya Gazetesi Alexa