CHP’li Çetin Osman Budak’tan ’23 Nisan Paylaşım Yasağı’ Soru Önergesi

CHP’li Çetin Osman Budak’tan ’23 Nisan Paylaşım Yasağı’ Soru Önergesi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya’da okullara 23 Nisan kutlamaları ile ilgili sosyal paylaşım yasağı getirildiği iddialarını TBMM’ye taşıyarak, “Okullardaki bayram kutlamalarının, sosyal medyada paylaşılmasında ne sakınca görülmektedir?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı  Çetin Osman Budak,  Antalya"da okullara  23 Nisan kutlamaları ile ilgili sosyal paylaşım yasağı getirildiği iddialarını TBMM"ye taşıyarak, "Okullardaki bayram kutlamalarının, sosyal medyada paylaşılmasında ne sakınca görülmektedir? Okullarda ulusal bayramların kutlanmasına son mu verilecektir?" diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Antalya  Milletvekili  Çetin Osman Budak,  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı"nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede,  Antalya  Milli Eğitim Müdürlüğü"nün  23 Nisan kutlamaları ile ilgili yazısı doğrultusunda  Gazipaşa İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü"nün "çocuk bayramıyla ilgili mesaj, bayram hazırlığı ve diğer faaliyetlerin her türlü ses, görüntü ve video kayıtlarının sosyal medya hesaplarında paylaşılmaması"na ilişkin bir genelge gönderdiğini açıkladı. Bayram kutlamalarına sosyal paylaşım yasağı getirilmesinin yasal dayanağı konusunda bilgi isteyen Budak, "Yasak yazısı, Bakanlığınızın talimatı ile mi hazırlanmıştır? Yasak, tüm  Türkiye genelinde mi, yoksa yalnızca  Antalya"da,  Gazipaşa"da mı uygulanmıştır?" dedi.

Benzer yasağın geçmiş yıllarda uygulanıp uygulanmadığı konusunu da günde taşıyan Budak, "Söz konusu yasaklama, sadece  23 Nisan kutlamaları ile mi ilgilidir? Bütün ulusal bayramlar ve okullardaki tüm kamuya açık etkinlikler için de geçerli midir? Okullardaki bayram kutlamalarının, sosyal medyada paylaşılmasında ne tür sakınca görülmektedir?" diye sordu.