Öne Çıkanlar Türkiye Kalp Alanyaspor Bugün Son Antrenmanını Yaptı Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır Arif Razgatlıoğlu

Bu haber kez okundu.

Aysultan Kadınlar Plajı Açıldı
Aysultan Kadınlar Plajı'nin açılış törenine,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel ve eşi Ebru Türel,  AK Parti  Antalya milletvekilleri  Gökçen Özdoğan Enç ve  İbrahim Aydın ile az sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Türel, ilk kadınlar plajının  Antalya merkezde bulunan Sarısu'ya yapıldığını ve plajın her yerde örnek gösterildiğini söyledi.

Şezlonglar, büfeler ve kabinleri bulunan güzel bir peyzaj çalışması içeren plajın yaklaşık 2 milyon liraya mal olduğunu kaydeden Türel, "Çok güzel bir alan inşa ettik ancak altını çizmek istediğim bir nokta var. Burası piknik alanı değil. Burayı bir piknik alanına dönüştürdüğümüz zaman buranın bir plaj olma özelliği kalmıyor.  Antalya'da da benzer sorun yaşadık. Bütün kadınlarımız burayı kullanıyor. Turistler, Alman'ı, Rus'u hepsi burayı kullanıyor. Plajı kullanacak olan sultanlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum." diye konuştu.

Belediye olarak herkese hizmet vermek zorunda olduklarını ve kimseyi giyimiyle kuşamıyla yargılamadıklarını ifade eden Türel, şöyle devam etti: 

"Kadınlar, plajı güya ayrıştıracakmış. Ne oldu? Bütün kadınlar orada buluştu. Denize gelmeyen, gelemeyen, tek başına buralara gelemeyen kardeşlerimiz denize gelme imkanı buluyor. Biz esasen, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin gereğini yapıyoruz."

Milletvekili  Gökçen Özdoğan Enç de yaklaşık 640 kilometrelik sahil şeridinin sadece 2 kilometresinin kadınlara açıldığını belirterek, "Sadece başörtülü olanlar değil, herkes tarafından tercih ediliyor. Bu özel plajı bayanlara sağladığı için Sayın Başkan'a teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi, daha sonra plajda incelemelerde bulunuldu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi