Öne Çıkanlar Türkiye Kalp Alanyaspor Bugün Son Antrenmanını Yaptı Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır Arif Razgatlıoğlu

Bu haber kez okundu.

Alanya’da Bin 500 Kişilik Aşevi Hizmete Girdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya'da yaptırılan 1500 kişi kapasiteli aşevinin açılışı bugün gereçekleştirildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Tosmur Mahallesinde yapılan aşevinin açılışında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel'i telefonla arayarak, açılışa katılanlara cep telefonundan seslendi.

AK Parti'nin kampına katıldığı için açılışa katılamadığını belirten Mevlüt Çavuşoğlu, Menderes Türel'e  Alanya'ya yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Alanya"ya yönelik hizmetlerin kalitesinin arttığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Önümüzdeki süreçte hastane etrafında yapacağı konukevi de sadece bölgemizde değil diğer şehirlerden gelen hastaların yakınlarına da hizmet edecektir. Daha sonraki bazı yatırımların temel atma törenlerine inşallah birlikte katılacağız. Yeni açılan aşevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, hemşerilerimize ve misafirlere güzel hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Sevgi ve saygıyla selamlıyorum.  Alanya"yı ve hemşerilerimi özledim. En kısa sürede geleceğim." ifadelerini kullandı.

Antalya Valisi  Münir Karaloğlu ise belediyecilik anlayışının artık alt ve üst yapıdan ibaret olmadığını söyledi. Gelinen noktada sosyal belediyecilik yönünün öne çıkmaya başladığını aktaran Karaloğlu, "Toplumda yardıma ihtiyacı olanlar için yapılan her türlü sosyal projeye artık destek veriliyor. Burada belediyelerimizin çok önemli projeleri var. İşte onlardan biri de  Alanya Aşevi.  Antalya"yı daha ileriye taşımak için el birliğiyle, samimiyetle çaba gösteriyoruz. Şundan emin olun,  Antalya iyi yolda. Yarını bugünden daha iyi olacak. Kimsenin şüphesi olmasın."diye konuştu.

Başkan Türel ise konuşmasına  Alanya'yı dünyanın incisine benzeterek başladı.  Alanya"nın dünyanın gözbebeği olduğuna işaret eden Türel, ilçenin önemli alt ve üstyapı hizmetlerine tanıklık ettiğini kaydetti.

Alanya"da 150 eve her gün sıcak yemek gönderildiğini anlatan Türel, yeni aşeviyle bu rakamın 800"e ulaşacağını bildirdi.

Aşevinden  Gazipaşa"daki ihtiyacı olan ailelere de yemek göndereceklerinin altını çizen Türel, şöyle konuştu:

"Antalya"nın tamamında 10 bin 662 aileye sosyal kart desteği veriyoruz. Bu vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarını bu kartla karşılıyorlar.  Alanya"da ise bu sayı bin kişi. 934 çocuğa da eğitim desteği veriyoruz. Bunun dışında sosyal belediyecilik anlayışını göstermeye çalışıyoruz. Bunlar güçlü devlet ve sosyal belediye olmanın gereğidir."

Konuşmaların ardından bin 500 kişilik  Alanya Aşevi"nin açılışı yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi