Alanya Ak Parti kongresi Mayıs'ta yapılacak

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "Delege ile ilgili konuda Şubat'tan itibaren çalışmalar başlayacak. İnşallah da Mayıs ayı gibi Alanya'daki kongremizi yapacağız" dedi.

- Bu haber 1322 kez okundu.

Alanya Ak Parti kongresi Mayıs'ta yapılacak


AK Parti İlçe Teşkilatı'ndaki toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Toklu, güne Dim bölgesindeki mahalle başkanlarıyla toplantıyla başladıklarını söyledi. Toklu, "Teşkilat içi  çalışmalarımıza ağırlık verdik ve bölgesel mahalle başkanları toplantımızı bölge bölge gerçekleştiriyoruz.  Hafta sonu genel merkez gençlik kolları teşkilatımızın Alanya'da Akdeniz Bölge Toplantısı'nı gerçekleştirmek üzere bunun hazırlıklarıyla ilgili ilçe teşkilkatı olarak fikir alışverişinde bulunduk.13 il gençlik kolları genel başkanımız Ahmet Büyükgümüş'ün ve il başkan yardımcılarımızın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ve bölge milletvekillerinin de katılacağı bir program düzenleniyor. Bu programa da Alanya olarak bizler ev sahipliği yapacağız. Pazar günü gerçekleşecek bu programda genel merkez gençlik kolları teşkilatımızın il başkanlarıyla istişaresi ve önümüzdeki süreçle ilgili durum değerlendirmesi yapılacak" dedi.

SULAMA SORUNU GİDERİLECEK
Alanya'da doğu bölgesinde yaşayan vatandaşları ilgilendiren sulama alanı ve sulama alanı dışında kalan arazilerle ilgili Sulama Birliği Başkanı muhtarlar ve Alanya Muz Üreticileri Başkanı Mustafa Şenli ile bir araya geldiklerini hatırlatan Toklu, "Toplantıdan çıkan sonuç doğrultusunda da bugün DSİ Bölge Müdürü ve 2 bölge müdür yardımcımız ilçe teşkilatımızı ziyaret ederek bir toplantı dada gerçekleştirdik. Özellikle Mahmutlar, Kestel ve Kargıcak bölgesinde sulama alanına açılan ve sulama su verilen bazı noktalarda o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın çeşitli sıkıntıları vardı. Bölge müdürümüzle yaptığımız toplantılar neticesinde önümüzdeki süreçte bu vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidereceğiz" diye konuştu.

"BİR SIKINTIMIZ YOK"
Alanya-Kargıcak arasındaki çevre yolunun ödenek olmadığı için yapılmadığı ve bu yola başlanıp başlanılmayacağı ile ilgili soruyu cevaplayan Toklu, "2021 sonuna inşallah özellikle ikinci etabın tamamlanmasıyla ilgili yol inşallah ulaşıma açılmış olacak. Burada yaklaşık 1-2 ay öncesi başlamış sıkıntılar vardı. Ödeneğimiz var. Bir sıkıntımız yok" ifadelerini kullandı.

"FİKİR AYRILIĞINA DÜŞTÜĞÜMÜZ KONULAR OLDU"
Alanya'daki caddelerin Alanya Belediyesi'ne devredilmesiyle ilgili AK Parti'nin mecliste çekimser oy kullandığı bu durumun Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel için manidar olup olmadığı sorulan Toklu, "Çekinceli olduğumuz konularda çekimser oy kullanmamız ittifak ruhunu zedeleyen davranışlarda bulunduğumuz anlamına gelmiyor. Daha önceki Alanya Belediye Meclisi'nde de fikir ayrılığına düştüğümüz konular da oldu. Bizim buradaki çekimser olduğumuz nokta caddelerde emekçilerin haklarını savunma adınaydı. Çünkü bu yol devrinin yapılması esnasında biz büyükşehir yetkililerindenb bu vatandaşlarla ilgili net bir cevap alamadık. Burada da 200'e yakın emekçimiz var. Bunların aileleri var. Bu ailelerin mağdur edilmeyeceği ve büyükşehir çeşitli kademelerinde çalışmaya devam edecekleri söylemi bizi memnun ve tatmin eden bir açıklama değil. Çünkü büyükşehirin yetkileri Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar. Alanya'da çalışan bu vatandaşlarımızın Kaş'ta, Demre'de, Gündoğmuş'ta çalışması onların mağdur edilmeyeceği anlamına gelmiyor. Bundan dolayı AK Parti olarak  çekimser olduğumuzu dile getirdik. İnşallah burada çalışan vatandaşlarımız mağdur olmaz ve çalışmaya devam eder. Devir yapılırken personel devri yapılmadı. Sadece anaarterlerin devri yapıldı. Personelle ilgili inisiyatif ve yetki şu an büyükşehir belediyesinde. Bizlerin de isteği buradaki vatandaşların mağdur olmaması. CHP İlçe Teşkilatı'nın da bu  konuda hassasiyet göstereceğini ümt ediyoruz" dedi.

1 OCAK'TAN İTİBAREN YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp ameliyetları ve onkoloji servisi için doktor atamaları konusunda girişimleri olup olmadığı da sorulan Toklu, "Geçtiğimiz günlerde Bakan Çavuşoğlu, rektör ve başhekimimizin bulunduğu bir toplantı gerçekleştirdik. Bunun neticesinde de 4.5 milyon bütçe onaylandı. 1 Ocak'tan itibaren kalp ve damar hastalıklarıyla ilgili hizmet verilmeye başlanacak. Onkoloji alanıyla ilgili de hastanenin karşısındaki alanın tahsisiyle ilgili girişimlerimizi yaptık. Buranın tahsisini yaparak onkoloji merkezinin yapılmasını organize ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner169

Alanya Gazetesi Alexa