whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika haberler alanya haber haber

Bu haber kez okundu.

Ruslar Tedavi için Alanya’yı Tercih Ediyor

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarına daha sağlıklı ve kaliteli   hizmet sunmak adına  5 dilde  tercüman hizmeti verilen  Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi oluşturdu. Son  6 ay  içinde 50 farklı ülkeden gelen 1518 yabancı hastaya  sağlık hizmeti verdi. Listenin başında  ise  Rusya,  Irak, Almanya  ve İskandinav   ülkeleri yer aldı.  
Türkiye  sağlık turizminde dünyada ilk 10 ülke arasında  yer alıyor. Sağlık Bakanlığının dış politikası, maliyetlerin düşük olması, turistik gezi, konaklama ve  ulaşım gibi  masraflarının  cazip olması  Alanya’nın sağlık turizminde   önemli bir  yer edinmesine katkı  sağlıyor. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay  içinde  50 farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu 1518 hastaya sağlık hizmeti sundu. Listede 244 hasta sayısı ile Rusya ilk sırada yer aldı. Almanya’dan 157, Irak’tan  132, Iskandinav  ülkelerden 232 hasta  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etti. Alanya’da yerleşik yaşayan  3604  yabancı hastanın da  sağlıkta ilk tercihi  yine  devlet kurumu  oldu.   343 Alman, 208  Rus ve 156 Hollanda vatandaşı  tedavi  için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘ni ziyaret etti. Yabancı hastaların  en  çok ziyaret ettiği birimler ise; Acil Servisler, Kadın Doğum Polikliniği ve  Çocuk  Hastalıkları  bölümü oldu.
 Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ; "hastanemiz  Uluslararası sağlık turizmi  yetki belgesi almaya  hak kazanan  12 kamu hastanesinden biri  olmaya hak kazandı. Bu bağlamda  birçok yabancı hastamıza   sağlık hizmeti sunmakta onları   hastanemizde ağırlamaktayız." dedi.  Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş;” Yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarımıza daha sağlıklı ve kaliteli   hizmet sunmak adına  hastanede Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi kurduk. Birimde görevli tercümanlarımız  İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ve Fince dillerini bilmekte, hastalarımıza yardımcı olmaktadırlar. Hastanemizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sağlık hizmetlerinin daha hızlı olması, sunduğumuz teknolojinin kalitesi ve fiyat avantajımızdır. Her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz  gibi yabancı hastalarımızda  değer vermekteyiz. Kurduğumuz   Rusça, Almanca, İngilizce  ve Azerice dilindeki youtube kanalarımız aracılığıyla  hastalarımıza  sunduğumuz sağlık hizmetleri hakkında  bilgilendirmekteyiz”  dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74