whatsapp
Öne Çıkanlar Cinayet ASMEK Kayıtlarına Yabancı İlgisi alanya son dakika Finans alanya

Bu haber kez okundu.

Kardeş kıskançlığını önlemek mümkündür!

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Gelişim Uzmanı Duygu Duman Gezgin, hastanede düzenlenen seminerde  “Kardeş Kıskançlığı” konusunu ele aldı. Bir çocuğu, gelecek olan kardeş fikrine hazırlamak ve olası çatışmaları önlemek amacıyla düzenlenen eğitimde oldukça renkli anlar yaşandı. Kardeş kıskançlığının doğal bir süreç olduğunu belirten Gezgin, ebeveynlerin ilk başta  büyük çocuklarıyla  empati  yapması  gerektiğini söyledi. 

Duygu Duman Gezgin; “Ailede ikinci çocuğun doğumuyla birlikte, büyük çocuğun doğal bir tepkisi olan kıskançlık duygusu gelişmektedir. Bu tür durumlarda siz ebeveynlere  çok iş düşmektedir.  Çocuklarınızı doğum öncesi  sürece alıştırmalı ve iki kardeş arasında kıyaslama yapılmamalıdır. Çocuğun kişilik özelliğine, yaşına ve yaşadığı dönemin şartlarına göre kardeşin gelişine vereceği tepki farklılık gösterecektir. Bazıları daha hassas olabilirken bazıları hırçın ve agresif veya mutsuz olabilmektedir. Kendinizi çocuğunuzun yerine koyun ve empati yapmayı unutmayın.” dedi. Seminer soru cevap şeklinde devam etti. Ebeveynler merak ettikleri tüm soruları Çocuk Gelişim Uzmanları ile paylaştı. Eğitime katılanlara teşekkür edilerek katılım belgeleri taktim edildi.

Hastane Başhekimi Prof.Dr. Bülent Adil Taşbaş bundan sonra da halka yönelik eğitimlerinin devam edeceğini bildirdi. Prof.Dr. Bülent Adil Taşbaş; ”Vatandaşlarımız  merak ettikleri konuları bizlerle paylaşabilirler. Hastane yönetimi olarak  hasta ve hasta yakınlarımızın  talepleri doğrultusunda bilgilendirici seminerlerimiz tüm hızıyla devam edecektir.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74