whatsapp
Öne Çıkanlar Finans alanya alanya son dakika İzlerken Spor

Bu haber kez okundu.

ALKÜ'de Laparoskopi Yönetimi

Kadın Hastalıklarında Laparoskopi Yönetimi  uygulanmaya  başlandı  

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  (ALKÜ ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıklarında  laparoskopi yöntemi uygulanmaya başlandı.  


ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  İlçeye sağlıkta  yeni hizmetler sunmaya ve kazandırmaya  devam ediyor. Kadın hastalıkları  alanında “açık ameliyatlar” dediğimiz karnı boydan boya keserek yapılan ameliyatlar artık rafa kalkıyor. Miyomu olan  Ummahan Şahin’e  (40)  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  ilk kez Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Buhur  ve Yardımcı Doç. Dr. Dilek Erdem  tarafından Laparoskopik yöntem uygulanarak bir ameliyat gerçekleştirildi.Başaralı  geçen ameliyatın sonunda  hasta  servise  alındı.  Hastayı  servisinde ziyaret eden Uz. Opr. Dr. Ali Buhur  ve Yardımcı Doç. Dr. Dilek Erdem  bu tür ameliyatların bundan sonra artarak devam edeceğini belirtti. Dr. Ali Buhur;” ilk kez gerçekleştirilen ve başarılı geçen ameliyatla hasta sağlığına kısa zamanda kavuştu. Laparoskopik cerrahi tekniğiyle vücutta geniş kesiler yapmadan, birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirilen ince metal borular (trokar)  ile birlikte bir kamera yardımı ile jinekoloji(kadın hastalıkları) ameliyatlarını artık gerçekleştirebileceğiz. Bu uygulamayla hasta  daha çabuk iyileşmekte ve yaşam kalitesi daha iyi olmaktadır.” Dedi. 


Hasta   Ummahan Şahin ise ;” kapalı ameliyat için ilçe dışına gitmeme gerek kalmadı. Bu tür ameliyatların artık bölgemizde yapılması beni çok sevindirdi. Gerek doktorlarımızın gerekse sağlık çalışanlarının ilgisinden oldukça memnunum. Doktorlarım sayesinde ameliyatımı stressiz ve sorunsuz bir şekilde oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. “ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74