Alanyalı yapışık ikizler ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Alanyalı siyam ikizleri Derman ve Yiğit'in İngiltere'de başarılı bir operasyonla birbirlerinden ayrıldığını ve çarşamba günü Türkiye'ye döneceklerinin müjdesini paylaştı.

- Bu haber 1286 kez okundu.

Alanyalı yapışık ikizler ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sevindiren bir haber de verdi.Alanya'da 21 Haziran 2018’da sezaryenle dünyaya gelen siyam ikizleri Derman ve Yiğit’in başarılı bir operasyonla ayrıldığı açıkladı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ TÜRKİYE'DELER
Cumhurbaşkanı Erdoğan başları yapışık olan kardeşlerle ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Başları yapışık 2 yavru var. Türkiye'de kime gösterdiysek de bir cevap alamadık. Bu ameliyatı İngiltere'de Keşmir'li bir doktor yaptı. Arkadaşlarımız resimleri çektiler gönderdiler. Antalyalı 2 yavrumuzu biz İngiltere'ye gönderdik. Bizden de 2 doktor gönderdik. Bizden giden doktorlar da ameliyata girdiler. 42 kişilik bir ekiple gerçekleşti ameliyat. Bu yavrularımız başarılı geçen ameliyattan sonra 15 gün 1 ay içinde inşallah Türkiye'ye dönmüş olacaklar. Biz o iyi niyetimizle o adımı attık. Ve orada da bir Türk armatör ve bir Keşmirli dediler ki "Bedeli neyse biz ödeyeceğiz." Onlarda bu işi üstlendiler. Ve bu yavruların ameliyatı gerçekleşmiş oldu. Türkiye bu. Yani bütün vatandaşlarına sahip çıkmak için elinden geleni yapıyor. İki yavrunun ismini aldım şimdi Derman ve Yiğit. İnşallah çarşamba günü geliyorlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Alanya Gazetesi Alexa