Öne Çıkanlar Politika alanya son dakika Şiddeti Türkiye yi AB ye neden almıyorlar Suudi Arabistandan ABDnin 11 Eylül yasasına tepki

Bu haber kez okundu.

Alanya'da Bir İlk
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bir ilk daha. Üroloji Anabilim Dalı Yardımcı Doçent Doktor Murat Uçar tarafından hastanede ilk kez Perkütan Nefrolitotomi  (PNL) “Kapalı Böbrek Taşı” ameliyatı gerçekleştirildi.
  
Sol böbreğinde 2.5 cm taş tespit edilen Yavuz Yanar adlı hastaya  1cm’lik  kesiden  girilerek  Perkütan Nefrolitotomi  ameliyatı uygulandı. Ameliyatı gerçekleştiren Üroloji Yard. Doç. Dr. Murat Uçar ve Başhekim Dr. Tevfik Yazan, hasta Yavuz Yanar’a ameliyat sonrası servisinde geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdiler. 27 Ekimde ameliyata alınan Yanar, başarılı geçen ameliyat sonrası 3 gün içerisinde taburcu edildi.
Başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiklerini ve bu tür ameliyatların bundan sonra artarak devam edeceğini ifade eden Yard. Doç. Dr. Murat Uçar, “ sırt bölgesinden yaptığımız 1 cm’lik  kesiden girerek  hastamızın sol böbreğinde bulunan  2.5 cm’lik taşı kırarak  çıkardık ve ameliyatımızı başarılı şekilde tamamladık. Uyguladığımız bu yöntem ile hastalarımızın iyileşme ve hastanede kalma süreleri kısalmaktadır” dedi.
Dr. Tevfik Yazan; “ALKÜ ile hastanemiz arasında gerçekleşen ortak kullanım sözleşmesiyle birlikte ortak sağlık çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam etmektedir. Bu anlaşma sayesinde güçlenen genç ve dinamik kadromuzla birlikte hastanemizde daha önceden yapılmayan ameliyatları yapmaya başladık. Hasta ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak için hastane yönetimi olarak çalışmaktayız. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na destek ve yardımlarından dolayı da teşekkürü bir borç bilirim. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na da akademik destek ve işbirliği için teşekkürlerimi iletiyorum. Yard. Doç. Dr. Murat Uçar’ı da tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi. 
Hasta Yavuz Yanar ise başta Başhekim Dr. Tevfik Yazan’a hastane yönetimine, ameliyatı yapan Dr. Murat Uçar’a ve tüm sağlık çalışanlarına verilen sağlık hizmetinden dolayı teşekkür etti. Yanar ayrıca “Doktorumun bana vermiş olduğu güven sayesinde bugün buradayım. Eski sağlığıma  hızlı bir şekilde kavuşmaktayım. Gösterilen ilgi ve sağlık  hizmetinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74