mehmet ergün imza
yeni-alanyalilarin-hayati-belgesel-oluyor

Yeni Alanyalıların hayatı belgesel oluyor Haber Oku

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi’nin (Yeni Alanyalılar) aylık toplantısına katılan Finlandiya’nın Fox TV kanalı, Yeni Alanya’ların Alanya’daki yaşamlarını görüntüledi.

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi aylık olağan toplantısını, Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu Başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Finlandiya’nın Fox TV ekibi, Meclis Başkanı Abdullah Karaoğlu ve üyelerle röportaj yaptı.TV ekibi, üyelere meclisin faaliyetleri ve yabancıların Alanya’daki yaşamlarıyla ilgili sorular yöneltti.

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu da yerleşik yabancıların (Yeni Alanyalılar) sosyal faaliyetlere katılımı, meclisin aktiviteleri ve meclisteki Finli üyelerin yaşamları hakkındaki sorularını yanıtladı.

Bir ay boyunca Alanya’da kalarak çekim yapacak olan Fox TV ekibi, yaptığı çekimleri belgesel haline getirerek Finlandiya’da yayınlayacak.

BAŞKAN YÜCEL, FİN FOX TV’YE RÖPORTAJ VERDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Finlandiya’nın reytingi en yüksek TV kanalları arasındaki Fox TV’ye röportaj verdi.

Yaklaşık bir ay Alanya’da kalarak, tarihi ve turistik mekanlarda çekim yaparak, yerleşik yabancılarla fikir alışverişi yapacak olan Fox TV ekibi, Belediye Başkanı Yücel’i de makamında ziyaret ederek röportaj yaptı.

DÜNYANIN EN MUTLU, EN GÜZEL VE EN FARKLI ŞEHRİ OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYORUZ

Fin Fox TV kanalına verdiği röportajda, Alanya’nın farklı kültürlere, dinlere ev sahipliği yapan çok kültürlü bir şehir olduğunun altını çizen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya, dünyanın en mutlu, en güzel ve en farklı şehri olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Türkiye’ye yaklaşık 35 milyon turistin geldiğini, bunun üçte birinin Antalya’ya, Antalya’ya gelen turistin de üçte birinin Alanya’ya geldiğini söyleyen Başkan Yücel, Alanya’nın tüm dünyadaki turistik destinasyonlardan farklı olduğunu belirtti. Alanya’yı, 99 milleten insanın turistik amaçlı ziyaret ettiğini, 49 ülkeden de 17 bin yerleşik Yeni Alanyalının yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 37 binin üzerinde de yabancıya mülk satıldığına dikkat çekti.

Atalarımızdan aldığımız hoşgörü kültürünü yaşatmaya devam edeceğiz diyen Yücel, “Çeşitli kültürlerle, medeniyetlerle yaşamayı önemsiyoruz. Bunu da Sivil Toplum Kuruluşlarını ön plana çıkararak devem ettirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda da yerlik yabancılarla bizim aramızda köprü vazifesi gören, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Türkiye’de ilk ve tek örnektir. Biz onların kültürlerini yaşamalarına yardımcı oluyor, onların hayatlarını kolaylaştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

2015-04-07

GÜNÜN KÖŞE YAZISI

ASMİMETRİK SAVAŞIN KODLARI..HEM İÇERDEN HEM DE DIŞARDAN SALDIRI ALTINDAYIZ.

mehmet ergün

ERDOĞAN’ın bugün ‘ÜLKEMİZ ASİMETRİK SAVAŞ İÇİNDE OLUP EĞER BİR OLMAZSAK YENİDEN SEVR ŞARTLARI OLUŞUR ’ açıklamasını takip eden saatlerde AKP’li Rize belediye başkanının kent meydanından ATATÜRK heykelini kaldırtması ülkemizin sadece ERDOĞAN’ın belirttiği gibi dışardan asimetrik savaşın değil içerden de asimetrik saldırılarla karşı karşıya kaldığını göstermesDevamı »

Tarih: 22-12-2016 18:01

TWITTER Bizi takip edin..