mehmet ergün imza
bulent-arinc-ve-mevlut-cavusoglu-nun-yollari-kimde-kesisti

Bülent ARINÇ ve Mevlüt ÇAVUŞOĞLU'nun yolları kimde kesişti.? Haber Oku

Birisi Alanya'nın manevi vekili ve eniştesi,diğeri Alanya'da doğup büyüyen okuyan bir vekil..Ve bu iki kesişen yolu..

ERDOĞAN'ın yol arkadaşı,AKP nin kurucusu ve etkili kişisi..Alanya'dan evli ve Alanyalılar O'na enişte der..BÜLENT ARINÇ'dan söz ediyorum..AKP ve ERDOĞAN'ın savunucusu,proğramcısı,sözleriyle etkili bir kişi..Bugünlerde ERDOĞAN'la arasında yol ayrımında olsa da kendi ifadesiyle özgül ağırlığı hala devam eden kişidir Bülent ARINÇ..

Mevlüt ÇAVUŞOĞLU,ERDOĞAN'ın daima yedekte tuttuğu çalışkan vekili..Alanya'da doğdu,büyüdü ve okudu..3 dönem boyunca genellikle dış ilişkilerde bulunan ve bunun sonucu olarak Türkiye'de 4.protokole kadar yükselen Dışişleri Bakanı..Türkiye'de çok tanınmadığı dönemlerde bile Japonya'da,Rusya'da,Azerbaycan'da,Amerika'da tanınan politikacısı..

Ve bugünün siyasi şartlarında ARINÇ ve ÇAVUŞOĞLU'nun yolları bir kişide kesişti..Bülent ARINÇ çıkışlarının sonucu olarak AKP içinde paralelci Fethullah Gülenci ilan edilirken ; ÇAVUŞOĞLU Fethullah GÜLEN'in iadesi için ABD'ye gidecek..

Siyasetin ne sonuçlar doğurabileceği açısından bence örnek bir ders..Çavuşoğlu bu iadeden başarılı çıkarsa Türkiye içinde populiterisi artacak ve Başbakanlığa kadar süreci yaşayacak...

2015-03-26

GÜNÜN KÖŞE YAZISI

ASMİMETRİK SAVAŞIN KODLARI..HEM İÇERDEN HEM DE DIŞARDAN SALDIRI ALTINDAYIZ.

mehmet ergün

ERDOĞAN’ın bugün ‘ÜLKEMİZ ASİMETRİK SAVAŞ İÇİNDE OLUP EĞER BİR OLMAZSAK YENİDEN SEVR ŞARTLARI OLUŞUR ’ açıklamasını takip eden saatlerde AKP’li Rize belediye başkanının kent meydanından ATATÜRK heykelini kaldırtması ülkemizin sadece ERDOĞAN’ın belirttiği gibi dışardan asimetrik savaşın değil içerden de asimetrik saldırılarla karşı karşıya kaldığını göstermesDevamı »

Tarih: 22-12-2016 18:01

TWITTER Bizi takip edin..