mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
17-11-2015 19:30
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Jandarma sokağında bir köpek cinayeti...Küpe numarası 61 Haber Oku

Kuru bir ekmeğe sadece bir metre mesafede vurulan köpeğin hikayesi O Alanya sahillerinin özgür köpeğiydi..Kurt köpeği karışımıydı ve adını LARK koymuşlardı.Aşılı ve kısırdı,doğayla içiçeydi,saldırgan hiç değildi. Ve onu besleyen biri vardı,her sabah onu ve diğer arkadaşlarını besler,onlarda peşinden teşekkür için evinin sokağına kadar giderdi.

Adı Carina Ahlfors Canova Yildiz ve İsveç vatandaşıydı ama Alanya'da yaşıyor özellikle sokak köpeklerinin hayata tutunmasında önemli görevler üstleniyordu...
Özellikle besleme ve kurtarma organizasyonlarında aktifti.
Günlerden yine bir pazar günü Carina sabah beslemesini yapmış,deniz kenarında bulunan köpekleri beslemişti...Gün iyi başlamıştı hem oynuyor hem de seviyordu..
Besleme sonrası yine köpekler eşlik etmek üzere sokağa girdiler..Carina evine çıkmıştı ki bir tüfek sesi patlayınca anladı birşeylerin ters gittiğini,koştu ve aşağıya indi..
Belki 10 dakika önce birlikte olduğu,sahilde koştuğu LARK bir bahçede vurulmuş yatıyordu..Ve Lark'ın üzerinde bir çift elin onu kaldırmak istediğini görünce izin vermedi..
Larkı vuran kanlı ellerin üzerinde dolaşmasına izin vermedi,polisi aradı hemen..
Ve kanlı ellerin sahibi itiraf etti ; Tavuklarımı yiyordu dedi , etrafında çit ya da duvarı olmayan bahçesinde...Üstelik kuru bir ekmeğe bir metre mesafede vurmuştu köpeği..
Katil soğukkanlıydı ve belliydi bir plan dahilinde bunu yaptığı,hazırlıklıymış..

Olayı dernek kurucu üyemiz Tülay Avcı'dan duyunca dernek olarak üyelerimiz ve bağımsız platform üyeleriyle hemen harekete geçtik,kararlıydık...Cinayetin işlendiği evin önünde eylem yapacaktık..Yerli ve yabancı hayvan aktivistlerinin bulunduğu toplulukla Atatürk meydanından Jandarma sokağına kadar yürüdük..Cinayet evinin önüne geldiğimizde ise protestolar başladı.Protestoya gönülden katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..Özellikle de hem mesleki olarak hem de bir hayvan dostu olarak bizlerin hayvanların yanında olan gazeteci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz..Sağolsunlar..

Bundan böyle artık hayvan cinayetlerinin işlendiği her noktada protestomuzu yapacağımızı herkesin bilmesini isteriz..Biz bu derneği ve oluşumu sosyal bir olay olsun diye yapmadık.Sayfalarımızda bu katilleri deşifre edeceğimizi de herkesin bilmesini isteriz.Bu olayı her safhasında takip edip biz de dernek olarak gerekli başvurularımızı yapacağız.

Sinema dünyasının en kanlı ve korkunç filmi olarak bilinen Elm sokağı cinayetlerini hemen hepimiz biliriz.Özellikle Fredy'nin kabusu bile deyim olarak yerini almıştır.
Alanya'nın jandarma sokağında ne yazık ki Elm sokağı cinayetlerini aratmayacak bir cinayet işlenmiştir. Pompalı ile öldürülen 61 no'lu köpeğin sahibi Alanya belediyesidir,dernek olarak belediyenin köpeklerine yaşarken ve öldürülürken de sahip çıkmasını istiyoruz..Bu köpeklerin en doğal hakkıdır..
Alanya coğrafyasında yaşamak her hayvanın hakkıdır ve belediye bunu sağlamakla yükümlüdür.Bunun takipcisi olacağız.

Bu eyleme katılan bütün hayvansever arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kısa bir süre önce kurulan Hayvanlar Eşittir Yaşam derneğimiz Aralık ayının ilk haftasının pazar günü yasal kongresini yapacaktır..Bu kongreye üye olan olmayan bütün hayvanseverlerin katılımını rica ediyoruz,daha güçlü bir yönetimle hayvan savunma hattına katılmak için fazla beklemeyelim...

TWITTER Bizi takip edin..