mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
03-08-2015 07:31
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

BAŞKAN YÜCEL'İN HASSASİYET(SİZ)LİKLERİ Haber Oku

Alanya'da artık geleneksel hale gelen Gökbel Güreş şenlik hazırlıkları aylar öncesinden başlar,gerekli hazırlıklar yapılır..Bu yılda öyle oldu ancak Türkiye'de yaşanan iç olaylar sonrası peş peşe gelen şehit haberleriyle halk arasında Gökbel Güreşe şenliklerinin iptal edilmesi beklentisi oluştu.

Ancak Başkan YÜCEL yaptığı açıklamada ' Terör örgütünün amacı zaten bizi birbirimize bağlayan değerlerden uzaklaştırmak' diyerek bu beklentilere son verdi..Zaten son aşamasına gelmiş olan güreş şenliklerini yapmakta kararlıydı ve nitekim yapıldı..

Açık ve net olarak söyleyeyim etrafında bu kadar çok fazla danışman ve halkla ilişkiler kadrosu ile basın kadrosu çalışan bir başkanı sanırım ilk kez görüyorum..Burada eksiklik olmasın diye özellikle de belirtmek isterim,hatta yerel ve ulusal basın temsilcileri arasında da etkili olan bir belediye başkanı da diyebilirim..Özellikle yerel basın üzerindeki etkisi üzerine ayrıca bir yazı yazılabilecek kadar konu da çıkar..

Adeta Politbüro gibi çalışan bu akıl kadrosu aslında Alanya'da başkan açısından tamiri zor yaralar açıyor.Konuyu dağıtmadan bu kadar geniş akıl kadrosuna rağmen başkan Yücel;Gökbel güreş şenlikleri yapılacak ancak şenlik adı altında değil geleneksel güreş adı altında diyebilir ve Billboard,gazete ve internet gazetelerine verdiği ilanlarda Geleneksel Gökbel Güreş Şenliği yerine Geleneksel Gökbel Güreşleri ibaresini kullanabilirdi.

İnanın bu ifade değişikliği bile halk üzerinde yumuşatıcı etki gösterebilirdi..Ülkenin dört bir tarafından gelen şehit haberlerine rağmen Geleneksel Güreşi 'Şenlik ve Festival' havasında duyurmak,tanıtmak daha da tepki çekiyordu..

Başkan Yücel'in bu kadar çok akıl kadrosuna rağmen bu hassasiyet(siz)liğe neden düşürüldüğünü artık kendi içlerinde değerlendirirler.

Artık bitmiş bir güreş ve son gününde komşu ilçemiz başpehlivanlar diyarı Serik'ten gelen şehit haberi güreşlere daha da çok gölge düşürmüştür.

Kent meydanında 'pehlivanlar diyarı SERİK'e hoşgeldiniz' yazan bu yörük kentine şehit haberi düşmesine rağmen Gökbel'de güreşler başlamış ,cazgırlar ve mehter marşı bağırıyordu ta ki bir müddet sonra gelen tepkiler üzerine başkan Yücel'in susturma talimatı gelene kadar...

BEYLER ;YÖRÜK DİYARINDA ŞEHİT VARKEN PARAYLA AĞALIK OLUR MU ?

Peki Başpehlivanlar diyarı Serik'ten gelen bu şehit haberine rağmen meydanda güreşin başlaması ve Başpahlivanlık için güreşmesi ne derece doğrudur?

Açık artırmayla Ağalık yarışının içinde olup keyif çatanlara ne demeli?

Serik şehidine ağlarken Alanya'nın cebi dolu parayla Ağalık saltanatı sürenler ucuz reklam peşindeydiler.

Yörükler diyarında şehit varken yörük kıyafetleri içinde parayla AĞALIK almak ne haddinize?Hiç mi gelenek görenek görmediniz;ŞEHİT varken paranızla mı makam,ünvan alırsınız?

Siz bilmez misiniz ki en büyük rütbenin peygamberlikten sonra şehitlik olduğunu...Şehit varken AĞALIK hükmü nedendir?

Aklınıza gelmedi mi' Ey ahali bugün şehidimiz var,Ağalık bizim ne haddimize ' deyip çekilemez miydiniz?..

Ve siz pehlivanlar hep birlikte meydana çıkıp 'Ey ahali bugün pehlivanlar diyarı Serikten şehidimiz varken bize Başpehlivanlık yakışmaz ' deyip çekilemez miydiniz?

Başkan Yücel'in bu hassasiyetsizlikleri mensubu olduğu MHP'yi de halk arasında güç durumda bırakmaktadır..CHP li belediye başkanı festivali iptal ederken MHP li belediye başkanının bunda ısrarcı olması ve hataları bir bakıma Başkan Yücel'in MHP ile olan sınavını da başarısız kılmıştır..

Günün finalinde ise Başkan Yücel'in helikopterle şehit cenazesine gidiyor haberi ise zaten bütün bu hassasiyetsizliklerinin tuzu biberi olmuştur.

Bütün bu olaylar bize şunu gösteriyor ki; Başkan Yücel'in etrafındaki bu geniş ama Başkana adeta duvar örmüş kadrosu bana 'Padişah,dalkavuk ve Patlıcan' kısa öyküsünü de hatırlattı..Başkan Yücel Patlıcanı sevse nerdeyse o patlıcanı da sevecek kadar dalkavukluk yapacak şakşakcılarını iyi görsün.

Çünkü Başkan Yücel Patlıcanı ilk bıraktığında o kadro da zaten patlıcanı çöpe atacak ilk kişilerdir.Benden söylemesi..

TWITTER Bizi takip edin..