mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
28-04-2015 20:13
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Alanya'nın Navigasyon ve kılavuz kullanan Adayları Haber Oku

Sabah kalktığımda burnumda adeta sanayi bohçasının kokusu tütüyordu..Üşenmedim saat 7.30 gibi kalktım,yürüye yürüye sanayiye gittim..Sanayi bohçasını aldım ve doğru Mehmet Ali ustanın oto tamir atölyesine gittim..

Saat 8.20 gibi olmuştu..Gazete kağıtlarını sermiş,çayın gelmesini beklerken biraz karşıda elektronikçi bir oto elektrikçi de da araba dikkatimi çekti..Üzerinde parti amblemi olan oldukça güçlü bir arabaydı.O dükkana doğru gitttim, hayır mı usta dedim bu seçim arabasına ne yapıyorsunuz?

Usta’yla tanışıklığımız olduğundan ‘Mehmetcim araba yolunu kolay bulsun diye cihaz takıyoruz’

Cihaz derken navigasyon mu dedim ‘ evet teknik ismi öyle ama biz ona yol bulucu diyoruz malum bazen dilimiz sürçüyor’ dedi.. Neyse ben göreceğimi görmüştüm..İşte şeytanın adeta gör dediği haber buydu..

Navigasyon ve aday..Belki çok teknik duruyordu ama bir o kadar da acı siyasi bir reçeteydi ALANYA için..

Daha bir gün önce de bir parti adayına yol göstermesi için deneyimli bir kılavuz vermişti yanına..Yolunu daha kolay bulsun,Amadı ,Mehmedi,Şavgıyı daha iyi tanısın diye..

Ara sıra nabar amad diyecek bir kılavuz fena olmazdı vekil adayına..Kılavuz ve aday belki çok stratejik bir hamle gibi duruyordu ama yine bir o kadar da acı siyasi reçeteydi ALANYA için..

Sanayide esnaflarla görüştüm ;dedikleri şu;Manavgatın seçilebilecek sırada 6 vekili varken Alanya neden zayıf kaldı,yok sayıldı..Kırgınlık,bazen öfke ve yılgınlık vardı sözlerinde..

Ama benim dikkatimi çeken Alanya için neden Navigasyon ve Kılavuz kullanan adaylar tercih edilmiş,sizin reçeteniz bu denilmişti.

Navigasyonlu ve Kılavuzlu vekiller Alanya’ya hayırlı olsun..Ben bugünkü gözlemimi dünden yarım kalan bir yazıyla bitireceğim.

Dün saat 16.00 gibi her zaman yemek yediğim restaurantda az paça , az kuru-pilav yerken arka masada oturan 6 gencin konuşmalarına tanık oldum..Bazen haber tam yanına gelir derler ya öyle oldu..

Yanımdan konuşarak geçen gençler arka masaya oturdular..Konuşmalarında heyecan ve kararlılık vardı.Gençlerin konuşmasında geçen anahtar kelimeler;seçim,hoca,çalışma ve vefa...

Seçim 7 haziran seçimleri idi..Hoca’da Cafer hoca..Vefa’da Hoca-Öğrenci ilişkisinden doğan bir borç ödeme düşüncesi..Gençler kendilerine yıllardır hocalık eden Cafer Hoca’ya vefalarını ödemek için çalışma yapmak istiyorlar ve kendi aralarında bağımsız,gizli bir grup kuruyorlardı..Belki farklı siyasi düşüncelere ait olabiliriz ama gün Hoca’ya sahip çıkma günüdür diyordu gencin bir tanesi,zaten en fazla konuşan da oydu..

Bu toplantı Cafer Hoca’nın etrafındaki halkayı genişletip güç katmak amacıyla yapıldığı açıktı..Öğrencileri Cafer Hocasına sahip çıkıyordu,bu gelişmeler MHP de yeni bir rüzgar yaratabilir,dengeleri değiştirebilir..

Bir tarafta Alanya’nın köylerinde,mahallelerinde ayak izlerini yollarda bırakmış Adaylar diğer tarafta ise Navigasyon ve Kılavuz kullanan adaylar..

ALANYA’NIN NAVİGASYON VE KILAVUZA İHTİYACI OLMAYAN İKİ ADAYI VARDIR..BİRİSİ MHP ADAYI CAFER UYAR DİĞERİ İSE MİLLİ İTTİFAK ADAYI HÜSEYİN SARICA’DIR..

7 Haziran’da Alanya seçmeni ya robot teknolojisini ya da insanı oylayacaktır..

TWITTER Bizi takip edin..