mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
12-04-2015 19:34
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Mustafa BALBAY Alkışlarla Haber Oku

Cezaevindeyken 7 kitap yazarak ,Ceza evini adeta YAZAR EVİ'ne dönüştüren dirençli,kararlı bir adam..

Mustafa BALBAY..Gazeteci yazar..Bugün alkışlarla girdiği ALTSO salonundan alkışlarla ayrıldı..CHP ve ADD üyelerine cesaret,umut veren konuşmalar yaptı..Tarihten vurgular yaparak geçmişle bugün arasında köprüler kurarak Türkiye'nin geleceğine projeksiyon çizdi. M.Ö 209 da Metehan'dan başlayan konuşmasında BALBAY'ın geçmişinden farklı olarak adeta milliyetci bir portre de çizmiş olduğunu gördüm.

Gazeteci-Yazar olmanın hakkını yaşamına sığdırdığı 29 kitapla taçlandıran ve bir sabah Ergenekon soruşturması kapsamında hükümeti düşürmeye teşebbüs suçlamasıyla yaklaşık 4.5 yıl süren bir tutukluluk dönemi yaşayan Milletvekili..

Cezaevindeyken 7 kitap yazarak ,Ceza evini adeta YAZAR EVİ'ne dönüştüren dirençli,kararlı bir adam..

Atatürkcü Düşünce Derneğinin kurucularından..Demokrasi şehitleri Muammer AKSOY’u,Ugur Mumcu’yu ,Ahmet Taner Kışlalı’yı tekrar hatırlamamıza yardımcı oldu.BALBAY bugün hem adeta tarih,sosyoloji dersi verdi hem de 7 Haziran seçimlerinde bu iktidara son vermeliyiz diyerek katılımcılara tarihi sorumluluk yükledi..İşte bu ateşleyici konuşmalar Alkışların salonda sık sık yükselmesine sebep oldu.Ve bu alkışlar CHP’nin seçim çalışmalarında kullandığı Milletce Alkışlıyoruz sloganına yükselen bir cevap gibiydi..Alanya bugün hem Balbayı hem de CHP yi alkışlıyordu ..

BALBAY aylar önce Türkiye’yi adım adım gezerek kahvelerde,sokaklarda,evlerde karargah kurmuştu..Hem cezaevi günleri ve hem de bu gezilerin sonucu olarak ılımlı,milliyeci çizgilerde rijit çizgilerini aşmış bir MUSTAFA BALBAY’ı gördüm..Bu aynı zamanda CHP’nin yeniden yapılanmasınında bir görünümüydü.

Tabi bir alkışda ADD yönetimine ve eski başkan Serdar Köseoğlu’nun bu konfransda ısrarlı davranıp ALANYA’ya yakışır manzarayı yaşatmalarına..

TWITTER Bizi takip edin..