mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
30-03-2015 18:15
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Hayvanlar Eşittir Yaşam Derneği Haber Oku

Bu gezgenin sadece bizle değil hayvanlarla ve doğayla daha da anlam kazandığını unutmayalım ve etrafınızdaki kedi-köpek ya da diğer hayvanlara sessiz kalmayalım,koruyalım..

Bugün sizlere farklı bir yazı yazacağım..İçinde siyaset,yolsuzluk olmayan , hayvan,hukuk ve hayvansever insanların bulunduğu yazı..

Alanya’da yıllardır sokak ve kendi kedilerime bakarım..Ve benim gibi Alanya’da gönüllülük esasıyla çalışan tanıdığım insanlar var..Yıllardır konuşuruz hep hayvanların uğradığı haksızlıklar,yasaların verdiği hakları onlar adına uygulayamamak...Hayvanlar nerden bilsin ki yasayı,hukuku.Çünkü onların ağzı var dili yoktur..İşte biz O’nların dili olalım,gönlü olalım diye hayvansever arkadaşlarla bir dernek altında birleşelim istedik..Alanya’nın her mahallesinden,üniversiteden,liselerden hayvanseverle dernekleştik..Derneğin adı HAYVANLAR EŞİTTİR YAŞAM DERNEĞİ...Adında hayvanlarında yaşam hakkının olduğunu anlatan bir dernek olarak;istedik ki Bölgemizdeki hayvanların haklarını hayvan hakları çerçevesinde çözelim..Sloganımız ÇATIŞMADAN ÇALIŞALIM...

Sokaklarda yaşayan hayvanlar hem kentleşmenin getirdiği zorluklar ve en önemlisi ise hayvanları sevmeyen ama zarar veren insanlar yüzünden tehdit altında..Belki bizler bir kedi-köpek için çabalarken diğer tarafta onlarca hayvan acımasızca öldürülüyor..Gerçekten çok şikayet var Türkiye’nin her tarafından..Alanya’da da yaşadığımız hayvan hak ihlallerini duyuyoruz..

Biz farkındayız ki;çabalarımız ancak yüzde 20 ye karşılık gelir..Bu bile yeterli bir can bile olsa yeterli diyoruz..

Dediğimiz gibi kurumlarla çatışmadan çalışmak,gönüllülük esasını harekete geçirmek,sosyal-kültürel farkın dalık artırıcı faaliyetlerde bulunmak için kurulan HAYVANLAR EŞİTTİR YAŞAM DERNEĞİ bütün hayvan severlerin katılabileceği bir organizasyondur..

Kısa sürede iyi bir noktada olduğumuzu belirtmek isterim..Sadece kendi hayvanlarımızı sevmek yetmez,sokaktakileri de beslememiz,haklarını korumamız gerekir,gerektiğinde aktivist olacağız..

Sokağınızda bulunan hayvanların haklarını mutlaka koruyun..Bu hem dini hem de yasal bir görevdir.

Sessiz kalmayalım..

İhbar ve isteklerinizi iletişim email adresimiz hayvanesit@gmail.com ya da facebook.com/hayvanlar esittir yasam dernegi adresine mesaj yazabilirsiniz.

Bu gezegenin sadece bizle değil hayvanlarla ve doğayla daha da anlam kazandığını unutmayalım ve etrafınızdaki kedi-köpek ya da diğer hayvanlara sessiz kalmayalım,koruyalım..

Hayvanlar eşittir yaşam derneği

TWITTER Bizi takip edin..