mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
14-03-2015 17:43
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

BÖLGENİN OSMAN HOCASINA PARTİLİLERDEN VEFA Haber Oku

Sosyal demokrasiye ve CHP’ye adanmış bir ömür..Partinin her kademesinde görev alarak milletvekilliğine kadar uzanan bir yol..Ve hala CHP için Türkiye için görev ve sorumluluk alma isteği,heyecanı...Bahsettiğim betimlemelerde bahsettiğim kişi OSMAN ÖZCAN..CHP Alanya ilçe başkanı Yeşildal’ında açılış konuşmasında söz ettiği gibi ‘OSMAN HOCAMIZ’ dan söz ediyorum..

Teşkilat binası hınca hınç dolmuş,kapının dışında ve merdivenlerde biriken CHP’liler Osman Hoca’nın konuşmasını bekliyorlar..Ancak Osman Hoca’yı beklerken Antalya’dan gelen bir aday adayı konuşmaya başlıyor..Osman Hoca kendisine ayrılan sürenin bir kısmını başka aday adayına vererek adeta demokrasi ve partiye bağlılık dersi de vermiş oluyordu..Zaten en büyük alkışı da bundan aldı ve ‘bu arkadaşlar benim rakibim değil,biz birbirimize rüzgar oluyoruz herşey CHP için ‘ dedi..

Osman Hoca kürsüye çıkmadan önce kısa bir tanıtım videosunu izletti partililere..Bir aday adayından ziyade eğitimci,öğretmen gibi delegelere seslenmesi,sözlerinin sık sık alkışlarla kesilmesi efsane Osman Hoca’ya adeta vefa coşkusuydu.

Osman Hoca niçin efsane haline gelmişti?CHP’nin baraj altında kaldığı 1999 seçimlerinden hemen 1 hafta sonra partiye binasını kazandırdı,moral verdi ,buradayız dedi..Partisinin propaganda islerinde kullanmak üzere seçim minibusunu kazandırdı.Ve belki de en önemlisi Osman Hocanın düğünde,cenazede,bayramda herkesin yanında bulunarak birebir iletişim kurmasıdır.

İşte bu azim ve çalışma taktiği Osman Hoca’ya 8. Sıradan 22. Dönem vekilliğinin yolunu açtı..Osman Hocanın işi daha da zorlaşmıştı çünkü karşılarında AKP gibi tek başına iktidar olmuş bir parti vardı..Ancak O yılmadı..Kendini önce demokrasinin ve meclisin yıllardır kanayan yarası olan ve her seçim döneminde ortaya çıkan kamuoyunda küskünler partisi ve hülle partisi olarak bilinen partilere devlet desteğini kesecek kanunu AKP'lileri de ikna ederek çıkarttı..Böylece devletin haksız yere giden trilyonlarca parası hazineye kalmıştır.Osman Hoca bu yönüyle temsili demokrasinin tarihi içinde yerini alan bir milletvekili olarak yerini almıştır..Bu her ne kadar siyasi ve maddi yönü ise bir de insani yönden yaptığı önerge çalışmaları vardır..Bu önergelerden en çarpıcı olanları Amerikanın Irak işgalini meclise taşımış,işgali sorgulayan yazılı ve sözlü önergeler vermiş,Türkmenlerin neden yanlız bırakıldığını sormuştur.

İşte tüm bu olaylar ve başarıları okuduğunuzda Osman Hoca’nın neden tekrar TBMM de olması gerektiğini anlarsınız.Ve anladığınızda yaşın sadece rakamdan ibaret olduğunu önemli olanın o yaşamın içindeki bilgi,donanım,hassasiyet,insan,maneviyat,ülke ve türkiye olduğunu çok daha iyi anlarsınız.

İlçe binasında Osman HOCA’ya vefasını gösteren CHP’lilerin bunu ön seçimde de göstereceğini umuyorum.

Ozman özcan CHP adayık açıklaması

Ozman özcan CHP adayık açıklaması

TWITTER Bizi takip edin..