mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
05-03-2015 20:12
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Ortak akılla yönetilen Alanya Nereye Koşuyor? Haber Oku

Alanya ortak akılla yönetilmesinin sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başlıyor..Güneş tarlaları,Devlet Üniversitesi ve Turizmde Ortak tanıtım ortak aklın bir sonucudur.

ALANYA UMUTLANIYOR

Alanya’da güzel şeyleri görünce bu kentle ilgili daha da umutlanıyorum..

Bir kentin belediye başkanı Ziraat Mühendisi olunca çevre ve doğa bilincisinin daha hızlı geliştiğini görebiliyorsunuz.Ziraat Mühendisi Belediye Başkanı Sn Yücel elleriyle doğaya kardelen tohumlarını ekiyor,doğaya ve çevreye önem veriyor..Akdenizde Nükleer Enerji konusunda çevrecilerin,halkın ve turizmcilerin endişesi artmış ve nükleer karşıtı aktivistler Türkiye’nin her tarafında protestolar yaparken Alanya belediyesi güneş enerjisinden enerji üretecek güneş tarlaları kurmak için projeler hazırlıyor.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in önce büyük tartışmalara sebep olan Turizmde birlikte tanıtım söylemi Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Uluslararası Turizm Fuarı’nda uygulanıyor..Ortak tanıtım amacı ALTAV ve ALTİD ile birlikte stant açan ALTSO tarafından gerçekleşiyor..Böylece Tanıtımda birlikteliğin ilk tohumları atılıyor..

Ve bugünün en önemli olaylarından biri de ; Dışişleri Bakanı ÇAVUŞOĞLU’nun özel gayretleriyle hızla Alanya’ya devlet üniversitesi kurulması YÖK’ten onay alıyor.Yani Akdeniz Üniversitesine bağlı kampüs artık Alanya üniversitesi olarak faaliyete geçecek..Bunun anlamı;Üniversiteye daha çok devlet desteği,daha çok fakülte ve öğrenci sayısının hızla artması olacaktır.

Bir kentten bu gelişmelerin yaşanması önemlidir,o kentte yaşayanlara umut verir , güç verir.Bu çalışmaların başka alanlarda da devam etmesi bu kentte yaşayan herkesin ortak arzusudur.

TWITTER Bizi takip edin..