mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
20-02-2015 07:34
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

YORGUN BİR KENTTE İKİ KAYMAKAM HİKAYESİ Haber Oku

Buradan bulundukları makamları güç ve rant oyununa çevirenlere mesajım şu:BU KENTİ FAZLA YORMAYIN..DEVLETİN MEMURLARI ÜZERİNDEN RANT DEVŞİRMESİNİ BIRAKIN..

Bu kent iki kaymakami da sevmişti..Erhan özdemir iki yıl içinde sosyal projelerle adindan soz ettirdi ve aniden tayini çıktı.Özdemir şansliydi çünkü bir taraftan iktidar partisini arkasina alan ve 15 yil alanyada adeta mülki amir gibi otoriter olan Sipahioğlu gitmiş ,yücel gibi uyumlu birisi gelmişti ve rahat çalisiyordu.fakat bu ani gonderilis normal yasal hak değildi..İzmire Vali yrd cisi olmasina rağmen hukuki sureci kazandı muhtemelen gelecek ve görevine başlayacak..Aslında Özdemirin gonderilis hikayesinin arka planindaki yeniden yapılan oligark hiyerarşik yapiyi biliyorum.Bunlar hiçbirşey olmamış yaşanmamış gibi Özdemir geldiğinde yine ilk onlar gidecek ;saygilarini sunacaklardır.

Tanriseven 5 ay gibi çok kisa sure içinde gerçekten üstün performans gösterdi..Özellikle Alanya’nın olağanüstü soğuk günlerinde 24 saat nöbette ve kendi hesabından sosyal medyanin başındaydi..Özellikle gecenin bir yarısı yazdığım mesaja 2-3 dakika içinde verdiği cevap önemlidir ve unutmam..Tanriseven bu yönüyle ben de Newyork eski belediye başkanı Rudolph Giuliani’yi hatırlattı.. Rudolph Giuliani 11 eylül saldırılarında otoriter duruşu tozlu ve yıkılmış enkaz arasında dolaşması,tv ve radyolarda halka sakin olmaya çağıran duruşu ile unutulmadı.İşte Tanrıseven o soğuk gecelerde bu kentin sokakta yaşayan insanları ve hatta hayvanları için seferber oldu.Bu yönüyle bende ki izlenimi farklıdır.

Tanrıseven ayrıca Alanya’da AGC ‘nin kendisine üye olmayan gazeteciler ve basın kuruluşları için uyguladığı akreditasyona son vererek öğretmen evindeki kahvaltıya çağırmıştır.Bu da yıllardır alışagelmiş hukuksuz bir uygulamanın sonuydu.İşte o kahvaltıda Tanrıseven bomba haberi patlattı.O haber Hamdullah Emin Paşa vakıf arazisinin kiracı şirkete değerinin çok altında satılmak istenmesiydi.Eğer orada AGC dışındaki basın olmasaydı o haber yine dör duvar arasında kalacak,halkın haberi olmayacaktı..Bu olay elbette ilerde tekrar tekrar gündeme gelecek ve bu kentte gazeteciliği karttelleştiren,gazeteciliği sağır oda haline getirenler deşifre olacaktır.

Tanrısevenin en büyük hayali olan Alanyayı Miami yapacağım hayali ise bir başka bahara kaldi..O da antalyaya gidiyor vali yrd cisi olarak..Kendisine teşekkür ediyoruz.

Devletin kiymetli memurlarini med-cezir gibi gel-git yaptiran Alanya’nın oligark hiyerarşisi değişiyor ve bu değişimle adeta güç ve rant oyunlari bürokratlar üzerinden devşiriliyor..

Esnafın gündeminde Kaymakam yok..Esnafın Turizmcinin İşçinin gündeminde geçim var,karamsarlık var..Yeni sezona zaten Rusya krizi ve iflas eden seyahat acentalariyla giren alanya esnafı,turizmcisi,işçisi bu güç ve rant oyunlarından rahatsız..

Alanya ekonomik buhran yaninda yönetim buhranini yaşayamaz..esnafin,turizminin,işçinin dayanma gücü yok..

İcra dairelerine bakın,sokakları,caddeleri gezin ve buhrani görün..

Buradan bulundukları makamları güç ve rant oyununa çevirenlere mesajım şu:BU KENTİ FAZLA YORMAYIN..DEVLETİN MEMURLARI ÜZERİNDEN RANT DEVŞİRMESİNİ BIRAKIN..

TWITTER Bizi takip edin..